Jablonecká nemocnice vlastní v současné době pět inhalátorů a výtěžek z aukce je prvním příspěvkem k zakoupení nového inhalátoru. „Nové nebudou ničím výjimečné, ale ty staré jsou již opotřebené a je třeba je obměnit,“ sdělila mluvčí jablonecké nemocnice Petra Krajinová.

Sáhli i hlouběji do peněženek

Na čtvrteční aukci ve výstavním pavilonu Eurocentra mohl přijít každý a zakoupit keramické rybičky, ptáčky, misky, masky, grafické karty nebo plyšová zvířátka, a tím přispět na nový inhalátor. Největší úspěch na aukci měla grafická karta s motivem hodin. Nynější majitel za ni dal pět set korun.
„Měl jsem o ni zájem a nechtěl jsem zdržovat průběh aukce. Kdyby kartu chtěl i někdo jiný, byl bych ochoten za ni dát i více,“ řekl majitel nejen grafické karty Radek Jirsák s tím, že jeho rodina na aukci zanechala okolo tisíce korun. Další velký úspěch měla karta s obrázkem žirafy.
Inhalátor oddělení pediatrie využívá k léčbě chronických onemocnění plic a astmatu, a to tak, že se naplní vodou a ta se přeměňuje v páru. Lékaři také využívají inhalátor k tomu, že smísí vodu s léky a vytvoří tak roztok, který dětem pomáhá.
„Jsme rádi za každý příspěvek, zbytek peněz k zakoupení inhalátoru musíme zajistit od sponzorů,“ doplnila Petra Krajinová. Přístroj nemocnice tedy zakoupí, až dají dohromady finanční prostředky.
Na čtvrteční aukci odměnili organizátoři celé akce výtvarně nadané žáky z jednotlivých škol například za individuální práci či kolektivní práci.