„My jsme tak rádi, že jste přišli," vítala nás s úsměvem seniorka Marie Maříková a pobídla, ať také ochutnáme. Na stolech včera v Domově důchodců ve Velkých Hamrech měli dobrůtky. Kdo by si je chtěl také uvařit a upéct, stačí, aby sáhl po zdejším novotou zářícím časopise. Na zadní straně všechny recepty najde.

A nezůstane letos jen u časopisu, který zatím chystají jednou za čtvrt roku „Máme výročí domova. Budeme vydávat i knihu, především fotografií," pochlubila se ředitelka Jitka Semencová. Z části bude černobílá a z druhé už barevná. Zmapuje třicet let historie. „Myšlenka mne zaujala a rád pomohu," potvrdil David Pěnička ze společnosti zabývající se zdravotnickou tématikou.

Seniorky by při pohledu na první číslo časopisu Barevný domov, do nějž kresbu věnoval humorista Petr Urban ze Smržovky, hned už psaly další. „Já mám ráda segedín s vepřovým, ale se sepsáním receptu už by mi musel někdo pomoc," navrhla Miloslava Boučková. Za chvíli padaly jeden návrh za druhým.

„Co letní grilování…" nadhodila ředitelka. „A můj vnuk by nám mohl přijet zazpívat. Je operní pěvec," pochlubila se pětasedmdesátiletá seniorka. Nápad to zřejmě nebude tak nerealizovatelný. Martin Matoušek původně pochází ze Zásady a v létě jsou stejně prý divadelní prázdniny.

Hodinová diskuse ale dostala konkrétní rám. „Brzo začneme dole uklízet a uděláme místo. Základní nápad máme," uzavřela ředitelka a všichni přítomní kývli.