Babiš ráno dorazil se zpožděním na liberecké vlakové nádraží, poté se přesunul na Soukenné náměstí. Tam na něj čekaly desítky odpůrců i podporovatelů, stejně jako v Jablonci. Tábor odpůrců byl hlasitější, jeho členové se vybavili i různými transparenty a cedulemi. Mezi nimi nechyběla plyšová hračka v podobě emotikonu znázorňující výkal. Příznivci naopak hrdě pózovali s předvolební „smlouvou“, v níž Babiš vyjadřuje své plány a závazky pro případný prezidentský úřad.  

Oba tábory dělily tramvajové koleje, průjezdnost musela zajišťovat policie, protože lidé místy vstupovali do kolejiště. Babiše do Liberce doprovodila i jeho manželka Monika, která se fotila s fanoušky a dávala autogramy.  

Návštěva Andreje Babiše v městě pod Ještědem.
Do Liberce dorazil Babiš. Na náměstí se překřikovali jeho příznivci s odpůrci

Z Liberce zamířil Andrej Babiš tramvají a autobusem do sousedního Jablonce nad Nisou. Ani zde neměl klid na prezidentskou kampaň, čekal na něj totiž zástup odpůrců s transparenty či zvonci. Zablokovali mu dokonce přístup na náměstí, takže Babiš po kratší diskuzi s příznivci odešel k přistavenému autu a z Jablonce odjel. Doprovázel ho hlasitý pískot a skandování „Babiše do koše“ nebo „Už Ti jede tramvaj“.

Policie ústy mluvčí Dagmar Sochorové později informovala, že v souvislosti s návštěvou prezidentského kandidáta v Liberci a Jablonci řešili celkem tři přestupky proti občanskému soužití.

V prvním kole prezidentských voleb Babiš v Liberci skončil za svým soupeřem pro druhé kolo Petrem Pavlem. Babiš tu získal 30,83 procenta hlasů, Pavel 40,06 procenta. Podobné to bylo i v Jablonci, kde Babiš získal 32,45 procenta hlasů, Pavel 38,99 procenta. V rámci celého Libereckého kraje byl Pavlův náskok těsnější: 35,60 procenta, Babiš měl 34,39 procenta.