„Odpoledne přijdou rodiče na školní dvůr, kde pořádáme Zahradní slavnost a mohou si poselství přečíst,“ říká Jiří Kozlovský, ředitel gymnázia. Na Zahradní slavnosti si studenti připravili ukázky z vyučování, vědomostní kvízy. V případě příznivého počasí program zahrnoval i večerní táborák s opékáním.
Dnes se na gymnáziu studenti realizují při sportovním dnu, při kterém budou soutěžit v klasických i netradičních disciplínách.
Slavnostní akademie s předáváním cen Maxima pro nejlepší studenty proběhne zítra od 17 hodin. Sošku Maxima odlévá pro gymnázium podle návrhu bývalého studenta soukromá firma.
„Návrhy a nominace na cenu podávají sami studenti i pedagogové. Poradní sbor pak vybere v šesti kategoriích vítěze,“ upřesňuje Kozlovský.
S nápadem využít netypického názvu ulice U Balvanu přišla poprvé profesorka gymnázia Vladimíra Čapounová. Vyrobit atrapu balvanu, a vždy na začátku a na konci školního roku tento pomyslný symbol vyvalit ze školy, byl výborný nápad.
V současné době studuje ve škole 355 studentů a výuku zabezpečuje 29 učitelů.
„Ze školy by měl mladý člověk vyjít jako harmonická osobnost,“ konstatuje Alice Bartoňová, výchovná poradkyně jabloneckého Gymnázia U Balvanu.