První incident se odehrál kolem 14. hodiny v ulici Turnovská. Zde napadli dva mladiství fanoušci Baníku dva nezletilé příznivce jabloneckého klubu. „Jednalo se o stržení klubových šál a úder pěstí do obličeje,“ uvedla Ludmila Knopová, mluvčí Policie ČR v Jablonci.
I během zápasu vznikly problémy. Čtvrt hodiny před koncem zápasu vhodil sedmadvacetiletý fanoušek Baníku na plochu hřiště dva dělobuchy. Při této akci byl spatřen pořadatelskou službou a po ukončení utkání byl zadržen u východu ze stadiónu. V tu chvíli došlo k dalšímu incidentu.
Vyváděnému fanouškovi přiskočil na pomoc kamarád a napadl nejprve slovy a poté postrkováním zasahující policisty. Nyní čelí obvinění ze spáchání trestného činu útoku na veřejného činitele, za což mu hrozí trest až tři roky nepodmíněně. Jeho „dělovému“ kamarádovi policisté tlumočili obvinění z trestného činu výtržnictví.
„Poslední z problémů, který řešila policie, bylo hození kelímku s pivem na rozhodčího a hráče. Pachatel dostal blokovou pokutu,“ dodala Knopová.
Podle Petra Flodrmana, generálního ředitele FK Jablonec 97, se podobné problémy daly čekat.
„Fanoušci Baníku jsou již tradičně divocí. Navýšili jsme počty policistů i pořadatelské služby, ale vždy se dá něco pronést,“ uvedl Flodrman. Podle jeho slov se nepřístojnosti odehrávaly téměř bezvýhradně na tribuně vyhrazené pro hosty.
Policie nasadila do služby dvě stě příslušníků, posily přijely nejen z Libereckého, ale i Ústeckého kraje. Do města na zápas přibyla i zásahová jednotka severočeské policejní správy a policisté doprovázející vlaky, kterými cestovali příznivci Baníku.
Z posledních excesů Baníkovců připomeňme napadení fanoušků Legie Varšava, kteří projížděli Ostravou do Vídně k pohárovému zápasu.
I severočeská policie zná severomoravské fanoušky. Při finále Poháru ČMFS mezi Spartou a Baníkem způsobili na stadiónu FC Slovan Liberec škodu za milion a dvě stě tisíc korun.