Plavecký bazén byl otevřen přesně před třiceti lety, od té doby se stal oblíbeným místem pro relaxaci i sport. Nyní dojde v jabloneckém bazénu k rekonstrukci střechy i novému zateplení. „Oprava střechy se plánuje již několik let. I přes dílčí úpravy se její stav postupně zhoršuje,“ uvádí jednatel společnosti Sport Jablonec.

V letošním roce by dle Matury mělo dojít k realizaci projektové části a výběrového řízení. Vedle opravy střechy, je v projektu zahrnuto i nové zasklení plavecké haly, kde dochází k výrazným tepelným únikům. Tento problém by měla vyřešit skleněná předstěna. Náklady by se měly vyšplhat do výše přibližně dvaceti milionů korun.

PAPRSKY. Takový název nese zdobná korunka pro vítězku osmadvacátého ročníku celostátní soutěže krásy Dívka roku, určené pro slečny od třinácti do patnácti let. V Praze ji představila Olga Kopalová – Rynešová, majitelka české rodinné firmy ŠENÝR Bijoux z J
V Jablonci navrhli blyštivou korunku pro Dívku roku 2017

V budoucnu by se měly změnit i šatny či sociální zařízení. „Projektant přišel s představou snížení patra, takže by šatny byly na úrovni plavecké haly,“ popisuje Matura.

V Jablonci možná přibude i další bazén

Původní plány na vybudování bazénu v Jablonci nad Nisou zahrnovali například i venkovní bazén, k představě dalšího bazénu se kloní i společnost Sport Jablonec, která bazén provozuje. „Myslím, že nekrytý bazén by byl v Jablonci zbytečný luxus, vzhledem k přehradě. Rádi bychom ovšem vybudovali ještě jeden bazén, který by zejména v zimních měsících odděloval sportovní a rekreační část návštěvníků,“ sděluje Milan Matura. V budoucnu by se tam mohl areál rozrůst o ještě jeden bazén s přibližně šesti drahami. Nacházel by se v místě současné Sluneční zahrady, ale těsně přimknutý k bazénu, takže i venkovní část by byla zachována.

V rámci modernizace by mohl bazén nabídnout i „mokrý bufet“. „Pokud by se nám podařilo i zastřešení vnější terasy, mohli bychom vybudovat takové občerstvení, ke kterému by byl přístup jak ze sluneční zahrady, tak zevnitř skrze turnikety,“ popisuje jednatel Sportu Jablonec.

Foto: MM Jablonec n. N.Doprava kolem obchodního domu Central se změnila, vypadá to, že k lepšímu.
V Jablonci se už jezdí jinak. Omezení související se stavbou Centralu jsou pryč

V nejbližších týdnech se bazén dočká nové skluzavky. „Zatím jsme nenašli s firmou, která bude skluzavku instalovat vhodný termín. K montáži by však mělo dojít v nejbližších týdnech,“ říká Zdeněk Štěpán vedoucí areálu.

Modernizace má přilákat návštěvníky

Podle Milana Matury je rekonstrukce potřebná nejen z technického důvodu, ale i pro poskytnutí vyšší úrovně služeb. V posledních letech totiž klesá návštěvnost, na vině stojí konkurence i modernizace. „Nejvíce navštěvovali lidé samozřejmě bazén po jeho otevření, nová stavba vždy láká lidi. Ale od roku 2013 byla v dojezdové vzdálenosti vybudován nebo zrekonstruována řada bazénů. Ať se jedná o Liberec, Turnov, Mladou Boleslav či polskou Jelení Góru, kde vytvořili termální lázně. Do té doby sem přijížděli denně jeden až tři autobusy z pohraničí, úbytek je tedy zřejmý.“

Plány na modernizaci bazénu ocení i návštěvníci. „S rekonstrukcí úplně souhlasím, nevím, zda to sprchy a šatny tak nutně potřebují, ale rozhodně bych uvítala i některé další změny. Například přebalovací pult přímo v šatnách a rozhodně teplejší vodu v dětském bazénku,“ vyjadřuje svůj názor Jana Lhotová, návštěvnice jabloneckého bazénu.

V loňském roce navštívilo jablonecký bazén přes 150 tisíc návštěvníků. K rekonstrukci by mělo dojít během každoroční plánované odstávky, která probíhá na přelomu měsíců června a července. Hlavní část rekonstrukce, která zahrnuje novou izolaci v plavecké hale, a která vyžaduje uzavření bazénu, by se měla stihnout během této pauzy. Zbytek úprav, jako je oprava střechy či výstavba venkovní stěny může probíhat za provozu. Běžný provoz bazénu by tak měl být omezen naprosto minimálně.