Během plánované letní odstávky vládl v jabloneckém plaveckém bazénu větší ruch než obvykle. Co se změnilo poznáte při vstupu na první pohled. U SPORT Jablonec jde o největší letošní investici. Nové bistro otevře provoz od 1. srpna.

V bazénu začalo léto plánovanou odstávkou? Ale běžná nebyla.

Letošní léto je pro nás, co se týká bazénu, jedno z nejsložitějších. Pustili jsme se do velké rekonstrukce haly. Vloni v horkém létě při 40°C seděli zaměstnanci recepce po celou pracovní dobu v neúnosných podmínkách. Proto jsme připravili, což lidé na první pohled zjistí, velkou rekonstrukci vstupní haly, kde se uvolnil celý prostor. Ten je zcela nově zařízen hlavně pro naše návštěvníky, kteří ocení třeba i nové sezení.

Pokladna a zázemí je přesunuto k boční stěně směrem k bazénu, kde je klimatizace. A nejento. Naši zaměstnanci pracují s penězi, chtěli jsme posílit jejich bezpečnost.

Celá rekonstrukce se vyvíjela dobře a už v polovině odstávky nic nenasvědčovalo tomu, že bychom to nestihli. Za první dny jsme stihli hodně nejsložitějších akcí.

Byli jste si jistí, že stavbu stihnete v odstávce?

To pro nás bylo zásadní. Opravdu jsme si nemohli dovolit rekonstrukcí překročit daný termín, který byl určen především opravou schodiště na tobogán. Ve spolupráci s Magistrátem města Jablonce jsme ukončili druhou etapu. V této etapě se především rekonstruoval sádrokartonový strop, který podléhal vlhkosti. Takže jsme byli omezeni třemi týdny a za tuto dobu jsme museli stihnout i rekonstrukci recepce.

Objevili jste něco neplánovaně? Co vás překvapilo?

Naštěstí jsme neobjevili nic, co by nás překvapilo. I když byly momenty, které mohly dopadnout všelijak. Připravovali jsme vrty, kdy jsme museli díky klimatizaci prorazit z nové recepce do sklepa. Bylo to trochu napínavé.

A co vaše ostatní sportoviště? Tam letos půjde jen o běžnou letní údržbu.

Na ostatních sportovištích a objektech, které patří pod SPORT Jablonec v letošním roce nemáme žádnou významnější opravu. Jen běžné malířské, natěračské a údržbářské práce.

CO VAŠE DOVOLENÁ?

Bazén je otevřen, další věciběží. Ale co vaše volno? Co máte v plánu?

U mě je to tradiční termín, mezi DPH a výplatami, tak od 25. do 10. následujícího měsíce. Letos jsme vypustili zahraniční výlety a vrhli se na cesty, kde jsem byl jako dítě do Beskyd a Jeseníků.

Při výběru cíle ovlivnila změnu situace v zahraničí? Například že některé destinace nejsou tak bezpečné, jak bývaly?

To asi ne, nejsem zvyklý jezdit do zámořských oblastí. Každý rok jsme jezdili na dovolenou do rakouských Alp. Ale vloni jsem tam zažil věci, které už nechci, aby se opakovaly, tak jsme se vydali po Česku.

Bonus: sbírejte body na průkaz plavce

V jabloneckém bazénu se můžete zaregistrovat na Průkaz plavce platí pro děti do 15 let. Při každé návštěvě v doprovodu dospělého získá mladý plavec razítko. V momentě, kdy získá razítek deset, při své další návštěvě průkazku odevzdá a má vstup zdarma. Všechny odevzdané kartičky se budou 19. září 2016 losovat a na výherce čekají pěkné sportovní ceny volný vstup dle výběru: badminton, stolní tenis, sauna, bazén. Akce Průkaz plavce je od 11.7. do 19.9.