„Rada města proto doporučila zastupitelstvu schválit smlouvu mezi Jabloncem a firmou Syner o mimosoudním vyrovnání a ukončit tak dva soudní spory vedené s touto firmou,“ sdělil místostarosta Jablonce Otakar Kypta.

Syner nabídl vyrovnání

Syner nabídl, že zaplatí jako mimosoudní vyrovnání jednorázově částku šest set tisíc korun, čímž nechce dát najevo, že by zcela pochybil a dodal špatný nerezový materiál nebo střešní plášť bazénu.
„Rozhodli jsme se udělat vstřícný krok, proto jsme nabídli městu tuto částku, která se úmyslně nekryje s žádnou požadovanou sumou v probíhajícím sporu,“ uvedl mluvčí společnosti Syner Ondřej Paclt.
První soudní spor se týká nízké kvality nerezových prvků v prostorách bazénu. Nerezové zábradlí a doplňky však není třeba měnit. Na materiál je však potřeba větší údržba než bylo původně plánováno. Soudní spor byl zahájen již 13. března loňského roku. V druhém sporu šlo o vady v izolaci dodaného střešního pláště bazénu. Žalobu město podalo též vloni začátkem listopadu.
Firma Syner nabídla, že finančně podpoří stavební dozor případné výstavby ubytovny ve střešní nástavbě bazénu. A to nejen svoji firmu, ale i jakoukoliv jinou. V lokalitě u bazénu chybí ubytování. „Soudní jednání, která se mohou táhnout až několik let, s ne zcela jasným výsledkem, by nic nevyřešila,“ doplnil Otakar Kypta. Pokud by soudní spory nadále pokračovaly, nemohla by vzniknout střešní nástavba bazénu, která by zajistila ubytování právě v této lokalitě. Také tepelná čerpadla v kombinaci s párou jsou vize do budoucna.
Syner nabídl i vypracovat studii, zda v těchto prostorách je vůbec možné ubytovací zařízení zřídit.
Jabloneckému bazénu by prospělo, kdyby soudní tahanice zmizely. Vždy je lepší budovat nové věci a přistoupit ke kompromisu.