„Všechna parkoviště jsou plná, proto jsme přistoupili k uzavření komunikací. Na místě jsou hlídky a dohlíží na situaci,“ informoval krajský mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Nejedná se o ojedinělou situaci, opakuje se téměř každou sezónu. Bedřichov totiž představuje vstupní bránu na Jizerskou magistrálu s více než 200 kilometry upravených tratí. V minulých letech museli policisté kvůli zácpám na silnicích uzavírat přístupové cesty do obce i několikrát za sezonu.

Bedřichov zaplavili v sobotu 20. ledna milovníci lyžování.Bedřichov zaplavili v sobotu 20. ledna milovníci lyžování.Zdroj: Jizerská magistrála

Situace nepřekvapila ani starostu Bedřichova Petra Holuba. „Panují ideální podmínky, navíc jsou dva týdny před Jizerskou 50, dalo se to očekávat. Ta kapacita není taková, abychom byli tyto extrémní špičky schopni vykrýt parkovacími místy,“ řekl Deníku s tím, že návštěvníci obce mají k dispozici zhruba tisícovku parkovacích míst.

Podmínky jsou dnes pro příznivce běžek ideální, je slunečno a teploty v Jizerských horách se pohybují mezi minus šesti až minus 11 stupni Celsia. Běžkaři mohou v Jizerrských horách využít přes dvacet nástupních míst na magistrálu, upravené jsou také tratě v Lužických horách

Živo je i ve Skiareálu Ještěd, kam zamířili milovníci sjezdovek. Po několika letech si totiž zalyžují i na Pláních. „Díky příznivým podmínkám pro technické zasněžování a nadílce přírodního sněhu můžeme po pěti letech znovu otevřít oblíbené Pláně. Lyžařům tak nabídneme dalších 1,5 kilometru tratí a v provozu tak budou ty nejlepší sjezdovky na obou stranách areálu,“ uvedl ředitel Skiareálu Ještěd Radek Chalupa. Přístupná bude sjezdovka po celý víkend, v dalším týdnu si zde návštěvníci zalyžují od středy do neděle. S nástupem jarních prázdnin budou sjezdovky na Pláních v každodenním provozu od 2. února.

Střední škola gastronomie a služeb uspořádala pro potencionální uchazeče o studium Den otevřených dveří.
VIDEO: Kam po základce? Liberecká škola lákala na jídlo a ukázky oborů

Sjízdná je i spodní část sjezdovky Liberecká a Beranova cesta sloužící jako traverz mezi Černým vrchem a Skalkou. Pro začátečníky je dále připraven dětský areál na Bucharce a Kubík FunPark, který je ideální pro výuku nejmenších lyžařů.

Podívejte se: Na vyprodanou Jizerskou 50 razili medaile. Na skleněné odlívali sádru ve sněhu

Zdroj: Sedlák Jan