„Alespoň na dálku budeme moct navázat na více než padesátiletou tradici a uctít tak památku horolezců z Expedice Peru 1970,“ podotkl ředitel Ski klubu Jizerská 50 Martin Koucký.

Virtuální závod proběhne od 6. do 28. února a všichni registrovaní na 54. ročník jsou automaticky přihlášeni i na novou podobu a brzy mohou očekávat startovní balíček. „Až domů od nás každému dorazí křišťálová medaile, startovní číslo, pamětní medaile a mnoho dalších dárků. Balíčky začínáme postupně odesílat od pondělí,“ řekl Richard Valoušek z organizačního týmu.

Jizerská 50 na facebooku

Virtuální závod také otevírá brány všem ještě neregistrovaným účastníkům. Zúčastnit se mohou zájemci nejen na běžkách, ale také na kole, bruslích, během, či chůzí, jak bude libo v rámci volného závodu. „Letošního ročníku se tak budou moci zúčastnit zájemci z celého světa bez nákladného cestování. Nabízí se tedy otázka, nepadne-li rekord v počtu účastníků virtuálního závodu tak, jako loni padl účastnický rekord přímo v Bedřichově,“ podotkl Valoušek.

Kvůli závodu profesionálů bude v neděli 14. února do 10:30 uzavřen vjezd do Bedřichova a na další nástupní místa Jizerské magistrály jako je Jizerka, Smědava a Souš. V pátek 12. února bude uzavřen stadion v Bedřichově od 14:00.