Zpěvák, který se profesionálně věnuje brazilskému jiu jitsu, se pořadateli nechal zlákat k aktivní účasti. Závod odstartoval hodinu po poledni na rokytnickém náměstí a cíl byl na horské chatě Dvoračky. Z celkové trasy dlouhé 8,5 kilometru Cristovao (na snímku) uběhl 4,5 km a dosáhl značného převýšení.

„Byla to moje první zkušenost s podobným závodem a mrzí mě, že jsem ho nedoběhl celý. Sám se snažím využívat každou volnou chvilku k tréninku, ale věnuji se jinému druhu sportu, takže jsem si běh do vrchu zkusil na první dobrou. Na trati jsem potkal třeba pána kolem sedmdesátky, chvilku jsme běželi spolu a pak už jsem jen viděl, jak jeho tenisky mizí přede mnou,“ popsal své vystoupení Ben Cristovao, který však v cíli nešetřil skvělou náladou, protože ho nadchla atmosféra závodu.

ZA TEN POCIT TO STOJÍ

„Moc se mi líbila podpora diváků na trati, kde všichni tleskali a povzbuzovali. Mělo to příjemnou až rodinnou atmosféru, což dalo celé akci pěknou osobní rovinu. Jako bych běžel s kamarády. Pokud někdo uvažuje, zda si některou z dalších soutěží seriálu ČUS Sportuj s námi v kterémkoliv sportu vyzkoušet, ať přestane přemýšlet a prostě jde do toho. Není co ztratit, jde jen o to se zvednout a zkusit něco nového. A ten pocit potom je krásně uspokojivý, rozhodně není čeho se bát,“ lákal patron projektu další účastníky, aby se aktivně zapojili.

Všichni běžci, kteří se akce zúčastnili, se mohli v cíli na horské chatě Dvoračky těšit na dřevěnou pamětní medaili. Celkem startovalo 98 dětí a 128 dospělých. Aktéry provázelo příjemné počasí s teplotou 27 °C a azurovým nebem. Na trať už tradičně vyrazila i Blanka Paulů, stříbrná medailistka z lyžařské běžecké štafety na olympijských hrách 1984 v Sarajevu a současně dvojnásobná medailistka z mistrovství světa v klasickém lyžování. V třiašedesáti letech nechala většinu konkurentek za zády a obsadila páté místo mezi ženami. Ve své kategorii pochopitelně s přehledem první. O nejlepší časy dne se zasloužili Táňa Metelková z TJ Sokol Hradec Králové a Přemysl Ježek z AC Slovan Liberec.

Rokytnický běh do vrchu však nebyl zaměřený jen na dospělé, dopoledne totiž patřilo dětem. „Měli jsme pro ně připraveny různé varianty tratí od padesáti do osmi set metrů. Všechny vedly pod trasou vleku, takže taky pěkně do kopce.
Zajímavostí je, že většina účastníků se o den později přesunula do Vysokého nad Jizerou, kde se běžel závod k rozhledně Štěpánka,“ uvedl ředitel závodu Libor Průcha z pořádající Tělovýchovné jednoty Spartak Rokytnice nad Jizerou.

Běh do vrchu Rokytnice nad Jizerou – výsledky, muži (absolutní pořadí): 1. Přemysl Ježek (Slovan Liberec) 42:05; 2. Martin Berka (AC Turnov) 43:18; 3. Jan Herda (SKP Nymburk) 44:35; kategorie A: Přemysl Ježek (AC Slovan Liberec) 42:05; kategorie B: Dalibor Bartoš (LIAZ Jablonec) 48:11; Muži C: Bořek Jančík (Svartes Hořice) 47:15; kategorie D: Miloš Smrčka (BK Říčany) 47:53; Muži E: Petr Leszkow (MK Hlinsko) 1:08:30; junioři: 1. Jiří Křeček (Eleven Run Team) 48:00.

Ženy (absolutní pořadí): 1. Táňa Metelková (TJ Sokol Hradec Králové) 48:37; 2. Dagmar Rychnovská (SK Nové Město nad Metují) 49:50; 3. Dagmar Kynčlová (SK Nové Město nad Metují) 54:14; kategorie A: Jana Mikešová (Sokol/BAKAKO Nová Paka) 56:54; kategorie B: Dagmar Rychnovská (SK Nové Město n. M. 49:50; kategorie C: Táňa Metelková (TJ Sokol Hradec Králové) 48:37; kategorie D: Blanka Paulů (TJ Maratonstav Úpice) 1:00:43; juniorky: Nikola Chovanečková (SK Kopřivnice) 1:08:33.