Běhej lesy Jizerská není výjimečná jenom svou historií spojenou s tradičním zimním závodem na běžkách, je specifická také tím, že se běží o jednu trasu, tu 50km, navíc. V té se s naprostým přehledem stal prvním mužem Jan Švadlenka s časem 3:12:37. Jeho ženským protějškem, také s velkým náskokem v cíli, se stala fantastická Radka Churaňová. 22 km zvládl nejrychleji Karel Splítek a první mezi ženami doběhla Petra Štosová.

Vítězové z obou kategorií na 11 kilometrech doběhli do cíle společně v čase 41:22. Ruku v ruce proťali cílovou pásku Tereza Hrochová a Tomáš Vocetka. K výbornému výkonu jim pomohla jistě vzájemná podpora na trati, ale i příjemné počasí, které se celý den drželo na teplotě těsně pod 20 stupni, což je pro běh prostě značka ideál.

Pro zážitky si došli i doběhli účastníci 5km závodu, tzv. VoltaRUNu, kteří sice nesoutěžili o vítězství, ale medaili si stejně v cíli každý vysloužil. Stejně jako děti, u kterých ale ti nejrychlejší na pódium vystoupily. Jeden z nich, Pepa Grec, mimochodem také účastník všech osmi závodů seriálu, dokonce doběhl na VoltaRUNu první před všemi dospělými.

Aby rekordů z letošní Jizerské nebylo málo, mezi velké úspěchy se přidala i charita, skrze kterou jsme chtěli podpořit malou Karolínku. Rodina si přála vybrat 33 000 Kč na neurorehabilitaci, která je pro rozpočet rodičů velkou finanční zátěží. Nakonec se vybralo 162 000 Kč, což je v letošní sezoně vůbec nejvyšší částka. Předávání šeku s tímto číslem se tak nemohlo obejít bez dojetí a viditelných slz Karolínčiny maminky.

Dnešní běžecký den v srdci Jizerských hor byl skvělou reklamou na jeho zimní pokračování. Legendární závod v běhu na lyžích se uskuteční od 12. do 14. února a i s pořádným předstihem plní rychle svou startovní listinu. Do konce září mají navíc zájemci čas přihlásit se za nejvýhodnější cenu startovného.