Po stopách zimní Jizerské 50 vyrazilo bezmála 300 odvážných. Dalších více než 2000 závodníků poměřilo síly na trasách v délce 5, 11 a 23 kilometrů. „Zatímco ultramaratonci míjeli ikonická místa Jizerské 50, jako jsou například sklářská osada Kristiánov, Knajpa, Smědava, Jizerka či Olivetská hora, dopoledne se v okolí Bedřichova prohnalo na 500 nejmladších běžců,“ přiblížil mluvčí závodů Richard Valoušek.

Pozadu nezůstali ani ti, kteří chtěli svým během přispět na dobrou věc. Oblíbený PVZP FénixRun odstartoval krátce po poledni a pětikilometrovou trať absolvovalo 224 dětí, dospěláků, kočárků i seniorů. A dalších 187 běžců se přihlásilo virtuálně. Rodinky malého Bruna a patnáctileté slečny Elišky tak mohou mít radost, díky účastníkům tohoto charitativního běhu a Pojišťovně VZP se podařilo vybrat dostatek peněz na potřebné rehabilitace. Dalšími korunami mohou zájemci přispět až do 10. září, třeba na poslední štaci v Boleticích.

S letní Jizerskou 50 Run je již neodmyslitelně spjat také souboj o titul královny a krále Jizerek. Ten může získat každý obojživelník, který běhá Jizerskou na běžkách i po svých, a to ve stejném roce. Letos tituly získali Míša Maděrová a Milan Kohout.

Vítězů ale bylo v sobotu na stadionu v Bedřichově daleko víc. Na nejvyšší stupně se postavili na distanci 50 kilometrů Kamila Netíková a Petr Macek. Na trase blízké půlmaratonu, ale přeci jen trochu delší, se umístili na prvních místech Terka Vondráčková a Vojta Galáč. A nakonec vítězně zvedli ruce nad hlavu i Johanka Šafránková a Tom Brzobohatý, kteří prosvištěli jedenáctikilometrovou trasu hluboko pod hodinu.

„Ještě jedna věc je pro Běhej lesy Jizerskou speciální. A to, že má na stadionu sníh i v létě! V hromadě sněhu se ukrývaly suvenýry ČEZ Jizerské 50 a jedno startovné na zimní závod. Registrace jsou totiž už za nejbližším bukem, a tak nepromarněte příležitost být ve formě i v zimě,“ sdělil Valoušek.

Běhej lesy čeká poslední zastávka. A to 10. září ve vojenském újezdu Boletice přímo v srdci Šumavy. „Těšte se na trasy od těch extra dlouhých až po ty nejkratší pro děti. Běžet se bude také pro Vilémka a Darinku, kteří potřebují naši podporu a pomoc. A nakonec nebude chybět ani pořádná rozlučka s létem,“ dodal mluvčí. Afterparty si může navíc užít opravdu každý, v zázemí bude možnost stanování.

Zájemci se mohou přihlásit na poslední závod sezony na www.behejlesy.cz, kde najdou také veškeré informace.