Výše paušálního poplatku pro obec Malá Skála, prostory pro parkování a uzavírky vedlejších silnic. Takovéto otázky nyní visí ve vzduchu. Jejich odpovědi znamenají definitivní rozhodnutí pro konání šestnáctého ročníku Benátská noc na Malé Skále. Pořadatelé i obec jsou pro zachování festivalu na tradičním místě.
„Nejpalčivější otázkou je parkování v obci, pokud se na něm domluvíme, nevidím problém konání festivalu na Malé Skále,“ uvedl hlavní pořadatel Benátské noci Pavel Mikéz s tím, že na včerejším jednání s obcí řešili hlavně rozšíření parkovacích ploch a uzavírky menších komunikací. Jak obec, tak pořadatelé vidí řešení v pronajmutí okolních prostor. „V současné době máme vytipované louky, na kterých by v době festivalu mohlo být parkoviště. Nyní musíme oslovit majitele, zda nám je pronajmou. To se týká například louky v Křížkách,“ konstatoval Pavel Mikéz.
Benátská noc by s největší pravděpodobností měla zůstat na Malé Skále.

Na Malé Skále zřejmě festival zůstane

Festivalu se nebrání ani obec. „Nyní budeme intenzivně spolupracovat, abychom na další ročník festivalu zajistili průjezdnost obce a zabránili kolapsu,“ uvedl starosta Malé Skály Jiří Nejedlo. Pro Pavla Mikéze je také rozhodující, zda obec přistoupí na paušální poplatek. Z deseti procent ze vstupného chtějí upustit. Prozradit, kolik by měl paušální poplatek být, však pořadatel nechtěl. „Zatím je vše v jednání,“ dodal. Další jednání o budoucnosti největšího festivalu na severu Čech proběhne ke konci roku. Pokud se pořadatelé a obec neshodnou, festival se přestěhuje jinam.