Hvězdně obsazený patnáctý ročník festivalu Benátská noc na Malé Skále obdržel až patnáctiminutový ohňostroj. Po vystoupení skupiny Kabát se obloha nad Malou Skálou rozsvítila všemi barvami.
Davy lidí navštívily Benátskou noc nejen kvůli hvězdnému obsazení, jako například Suzi Quatro, Edguy, ti si přivezli s sebou vlastní pódium, Tři sestry, Kabát, Divokej Bill, ale především kvůli atmosféře, kterou Benátská noc nabízí.
„Letos byla účast tak silná, že se budeme muset zamyslet, jestli Benátská noc bude moci pokračovat i nadále na Malé Skále,“ řekl své obavy starosta obce Malá Skála Jiří Nejedlo.
Nadměrný počet lidí a automobilů, který přes víkend zcela pohltil Malou Skálu, měl na svědomí špatnou průjezdnost obcí. „Lidé pak už vůbec nerespektovali značky,“ dodal Jiří Nejedlo.
Benátská noc se obešla bez vážnějšího zranění. „Záchranka musela pomoci pouze u několika omdlení, což je běžné při tak mohutných festivalech,“ sdělila spoluorganizátorka Benátské noci Milena Mikézová.
Na těchto velkých festivalem je však velké riziko krádeží. Ani Benátská noc není výjimkou. „Zatím byla odcizena dvě vozidla a jedno vykradeno. Dále máme hlášeny dvě krádeže ze stanů,“ uvedla tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová s tím, že tento výsledek nemusí být konečný, jelikož někteří účastníci festivalu budou odjíždět až dnes.
Podobné krádeže se objevují každým rokem, proto organizátoři apelují na návštěvníky, aby nenechávali cenné věci ve stanech.
Po dobu konání celého festivalu byl nasazen tým lidí, který měl na starosti úklid louky. „Veškerý nepořádek z travnaté plochy, kde festival probíhal, zmizí nejdéle do dvou dnů po ukončení festivalu,“ doplnila Milena Mikézová.
Organizátoři Benátské noci chtějí s přibývajícími lety vytvořit kapelám lepší zázemí. „Nejedná se nám jen o kvantitu kapel, ale především jejich kvalitu. Naším snem je do budoucna na festival přivést například R.E.M.,“ řekla spoluorganizátorka Benátské noci Milena Mikézová.