„Pro návštěvníky jsou připravena centrální parkoviště na okraji Malé Skály směrem na Železný Brod,“ upřesnil Pavel Mikez za organizátory. Doporučuje využít tato parkoviště, protože budou pod stálým dohledem Policie ČR. Vzdálenost parkovišť od hlavního areálu je přibližně čtvrt hodinky chůze. Nově bylo zřízeno centrální parkoviště u hlavního kempu směrem na Turnov.

Policejní opatření

Zcela zakázáno je parkovat v obou směrech směrem z Malé Skály na Sněhov, na silnicích směrem na Frýdštejn a Rakous se může parkovat v jednom směru. „Vozidla, která budou zaparkována v zákazech stání, budou odtahována na náklady jejich majitelů,“ zdůraznila Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Policisté budou v obci a okolí hlídkovat po celou dobu trvání festivalu. Na místě budou například i psovodi nebo monitorovací vůz. Policisté zároveň upozorňují návštěvníky akce, aby nenechávali ve vozech a stanech cenné věci a doklady.

Obec Malá Skála disponuje pěti webovými kamerami rozmístěnými po obci. Do záznamů bude mít přístup i Policie ČR. Policisté se zaměří především na kapesní krádeže, krádeže a vloupání do motorových vozidel a na požívání alkoholu a nealkoholové toxikomanie.

Kempy a hygiena

Centrální kemp festivalu se nachází za hlavním areálem přes řeku Jizeru, kde organizátoři postavili spojovací lávku. Dalšími místy ke kempování jsou břeh Jizery od hlavního mostu až k areálu po druhé straně nebo fotbalové hřiště. Ve všech kempech bude k dispozici sociální zařízení, umývárny a občerstvení.

Organizátoři i obec žádají účastníky festivalu, aby pokud možno dodržovali hygienu. V areálu festivalu, kempech i po obci je k dispozici dostatečný počet mobilních WC. K dispozici jsou rovněž sprchy. V hlavním areálu jen se studenou vodou, na hřišti s teplou. K jednoduchému schlazení přímo vybízí tok Jizery a splav Žluté plovárny.

V areálu festivalu, kempech i obci naleznou návštěvníci i dostatečné množství odpadkových košů. „Prosíme návštěvníky, aby ve vlastním zájmu dbali o čistotu a odpadkové koše využívali,“ doplnila Johana Turnerová, mluvčí festivalu. Pokud bude koš plný, žádají organizátoři, aby dotyčný hodil smetí ke koši na zem.