Letošní Benefiční ples ČČK určený především pro dárce krve si užili i příznivci lučanského útulku Dášenka. V sobotu se v jabloneckém Eurocentru bavily desítky ba stovky lidí. Každý, kdo mohl, jako tradičně přispěl, nebo přiložil ruku k dílu.

„Děkujeme donátorům naší akce, že nám i letos umožnili ples, který vlastně startuje sezonu na Jablonecku, pořádat," uvedla ředitelka ČČK Jablonec Kateřina Havlová s tím, že velký dík patří všem, kteří přispívají pravidelně na činnost červeného kříže.

Vedle velkých sponzorů přispěli jednotlivci a firmy dárky do velké a malé tomboly, jejíž výtěžek byl jako každý rok nezanedbatelný. Ale především se všichni moc dobře bavili. O průvodní slovo se celý večer staral kaplan Petr Šabaka a Lucie Fürstová, oba zasloužilí dárci krve.

Po celý večer hrála k tanci jablonecká kapely SKY WAY a plesové hudební intermezzo patřilo Kláře Kolomazníkové, kterou si někteří vybavují ze skupiny Holki. Lidé si celý večer užívali i služeb Fotolabu zdarma. Půlnoční překvapení byla hned dvě. S ukázkami standardních tanců vystoupil taneční pár Jakub Žďárský a Jana Roubalová, kteří spolu na soutěžích vytančili mezinárodní třídu. A na jevišti také nemohl chybět maskot útulku a letošního plesu, velký pejsek Horác, který si chvilku užíval mazlení a hlazení. I letos návštěvníci kvitovali dekorace a výzdobu celého, o které se postaralo Květinářství Gracia a především pak seniorky v jabloneckém Centru sociálních služeb.