O haléř v kraji zdražila nafta, litr se teď prodává v průměru po 28,54 Kč. Podle informací společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje, zaplatí méně za naftu jen řidiči v Královéhradeckém a Ústeckém kraji.

V celostátním měřítku benzin a nafta zlevnily. Litr Naturalu 95 zlevnil od minulého týdne o pět haléřů a aktuálně se prodává po 29,59 Kč. O pouhý haléř klesla průměrná cena nafty, řidiči za litr zaplatí 28,91. Kč. Ceny pohonných hmot v Libereckém kraji se dlouhodobě drží pod celostátním průměrem. Nejlevněji natankují řidiči na Českolipsku, kde se litr benzinu prodává v průměru za 28,88 Kč a nafty za 28,07 Kč.

Pohonné hmoty zlevnily i na Liberecku, přesto patří v rámci kraje k těm dražším. Víc platí za benzin a naftu jen řidiči na Semilsku. Na Liberecku zlevnil od minulého týdne benzin o 19 haléřů a litr je aktuálně po 29,05 Kč, na Českolipsku a Jablonecku už klesla průměrná cena benzinu pod hranici 29 korun za litr. Naftu natankují motoristé na Liberecku v průměru za 28,72 Kč, na litru zlevnila o čtyři haléře. I v krajském městě mohou ale řidiči natankovat výrazně levněji. K nejlevnějším patří čerpací stanice Prim, kde prodávali dnes ráno litr benzinu i nafty za 26,90 Kč.