Cena benzinu v Libereckém kraji už klesla pod hranici 27 korun za litr a je nejnižší v Česku. V průměru se Natural 95 v kraji prodává po 26,88 Kč, před týdnem byl o 25 haléřů na litru dražší. O 40 haléřů zlevnila nafta a za litr platí aktuálně motoristé průměrných 25,10 Kč. Podle informací CCS, která ceny pohonných hmot sleduje, mají levnější naftu jen v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Tam už průměrná cena klesla pod 25 korun za litr.

Díky vývoji na světových trzích i v celostátním měřítku benzin a nafta dál zlevňují. Průměrná cena Naturalu 95 klesla od minulého týdne o dalších 27 haléřů, motoristé aktuálně za litr platí 27,48 Kč. O 46 haléřů levnější je litr nafty, v průměru se prodává po 25,66 Kč.

Ceny pohonných hmot v Libereckém kraji se dlouhodobě drží pod celostátním průměrem. Nejméně zaplatí za pohonné hmoty motoristé na Českolipsku, kde průměrná cena benzinu klesla na 26,53 Kč za litr, nafta je ještě o dvě koruny levnější litr je po 24,52 korun.

Od minulého týdne zlevnily i pohonné hmoty na Liberecku, i když ne tak výrazně jako ve zbytku kraje. Průměrná cena benzinu stále zůstává nad hranicí 27 korun za litr. Aktuálně se prodává v průměru po 27,15 Kč, před týdnem byl ale ještě o 13 haléřů dražší. O 26 haléřů zlevnila nafta a litr je v průměru po 25,32 Kč. Víc platí za pohonné hmoty jen řidiči na Semilsku. Třeba v Liberci mohou ale řidiči natankovat i výrazně levněji. K nejlevnějším patří čerpací stanice Globus a Prim, kde měli dnes ráno litr benzinu shodně za 25,90 Kč a naftu jen za 23,50 Kč.

Také v sousedním Polsku ceny pohonných hmot dál výrazně klesají.