Zastupitel Jindřich Berounský se nejen může vrátit do rady města, ale především dostál svého. Po celou dobu projednávání své kauzy u Okresního soudu tvrdil, že se ničeho nedopustil. Jeho odvolání vyslyšel senát Krajského soudu v Liberci a zrušil rozsudek za výtržnictví v plném rozsahu.
„V úterý jsem si vyzvedl na poště doručenku,“ potvrdil včera Berounský s tím, že senát zasedl v neveřejném projednávání už na konci září. „Rozsudek zrušují v plném rozsahu. Není proti tomu odvolání ani dovolání,“ dodal.
Jindřich Berounský dostal letos v červnu od Okresního soudu v Jablonci tři tisíce korun jako peněžitý trest za výtržnictví, kterého se měl dopustit nad ránem 22. dubna minulého roku na ulici Palackého v jabloneckém Mšeně.
Mezi ním a chodci došlo k výměně názorů a podle rozsudku z Jablonce měl dát Berounský jednomu muži facku za to, že šlapal po dopravní značce. S druhým aktérem se měl následně poprat. „Svědci lžou,“ tvrdil od počátku Berounský.
Stěžoval si také na postup projednávání u jabloneckého soudu. Berounský po přečtení rozsudku uvedl, že pokud by jeho případ projednával jiný soud, verdikt by zněl jinak, tedy v jeho prospěch.
„Na čtvrtečním zastupitelstvu s výsledkem odvolacího soudu hodlám své kolegy seznámit. Větší vysvětlení průběhu celé kauzy chystám na páteční tiskovou konferenci na radnici,“ uvedl dále Berounský. Nechce žít s nálepkou výtržník, kterou měl jeden a půl roku.
Dnes má jiný pohled na lidi, kteří jsou mediálními štvanci. „Byl to očistec,“ prohlásil. Současně ale připustil, že se jinak dívá na nepravosti kolem sebe a bude více netečný. „Vždy jsem reagoval a lidi napomínal, třeba za stání na chodníku nebo odhození papírku na zem. Některé věci se prostě budu snažit nevidět,“ konstatoval zastupitel.
V souvislosti se zrušením rozsudku Berounský uvažuje o návratu do rady města. Na post kvůli tomuto případu 31. srpna letošního roku rezignoval. Prozatímně jej zastoupila senátorka Soňa Paukrtová.
„Je to dobrá zpráva,“ uvítala informaci o rozhodnutí odvolacího soudu Paukrtová. Předpokládá, že prosincové zastupitelstvo by mělo být volební, aby se mohl Berounský do rady města vrátit.