S hrdostí v hlase řekl ve středu minulý týden Jindřich Berounský našemu Deníku, že Krajský soud v Liberci v odvolacím řízení zrušil rozsudek jabloneckého soudu v plném rozsahu. Není prý výtržník.
Zastupitel zapomněl ale dodat, že vyšší soudní instance pouze trestný čin výtržnictví překlasifikovala na přestupek. Laicky řečeno to neznamená, že nic nespáchal, ale že jeho čin byl posouzen jako přestupek. „Soud vzal i v úvahu, že obžalovaný je dosud osobou soudně netrestanou, z místa jeho bydliště k jeho osobě rovněž není žádných negativních poznatků,“ uvádí mimo jiné předsedkyně senátu Dana Stránská v odůvodnění.
Krajský soud se také ztotožnil s odůvodněním jabloneckého Okresního soudu ve věci výpovědi svědků. „Skutek se stal tak, jak je uvedeno ve výroku napadeného rozsudku,“ píše se v odůvodnění.
Na tiskové konferenci na radnici v pátek pak Berounský opět naznačil, že není spokojen s prací jabloneckého senátu. „Byl jsem v roli zločince, kdy na mne po výzvě advokáta k rozhovoru soudce křičel: Kam jdete, zůstaňte stát,“ uvedl Berounský.
V této chvíli není Berounský vinný ve smyslu obžaloby. „Pokud jde o posouzení přestupku, věc je pořád v řízení. Já předpokládám, že MěÚ v Jablonci, přestupkové oddělení, požádá Krajský soud, aby rozhodnutí o přestupku vyřešil jiný MěÚ kvůli možné podjatosti. Návrat do Rady města by byl poté skutečně možný,“ prohlásil v pátečním on–line rozhovoru starosta Petr Tulpa.