Operační na označené místo namířil kameru, jež mu ukázala vozíčkáře mířícího z parku do Nové Pasířské. Proto tam poslal hlídku. „Ta našla muže na invalidním vozíku, který sdělil, že byl krátce před polednem na ošetření na chirurgickém oddělení nemocnice. A protože se mu špatně chodilo, usnadnil si pohyb invalidním vozíkem. Fakt, že vozík patřil nemocnici, ignoroval,“ popsala mluvčí magistrátu Jana Fričová.

Hodnota kolečkového křesla, které si z nemocniční chirurgické ambulance bezdomovec „vypůjčil“, byla vyčíslena na 11 tisíc korun, proto strážníci celou věc předali státní policii. Nemocnice si vozík odvezla a případ uzavřela, řešit jej v trestněprávní rovině nechtěla.

S perníkem na květiny

V poslední květnový den trhala žena u jablonecké radnice ze záhonů květiny a svou činnost doprovázela mohutným křikem a gestikulací. Když hlídka MP dezorientovanou ženu otestovala s pozitivním výsledkem na metamfetamin, zavolala záchrannou službu. Ta dotyčnou převezla na psychiatrické vyšetření do Krajské nemocnice Liberec.

„Známá“ firma měla vidiny

Další žena bloudila v časných ranních hodinách po kruhovém objezdu U Zeleného stromu. Evidentně byla opilá nebo pod vlivem jiné návykové látky. Strážníci, kteří ke křižovatce přijeli oznámení prověřit, sdělili operačnímu důstojníkovi, že po křižovatce bloumá „známá“ slečna.

Test neprokázal alkohol, přesto strážníkům popisovala své vidiny na kruhovém objezdu, a tak ji předali do péče záchranné služby. Než si slečnu záchranáři odvezli, dorazila také její matka, která si odmítla dceru odvést domů, jelikož údajně pravidelně užívá pervitin.
Lékař ze záchranky konstatoval, že je dotyčná ve stavu, kdy je nebezpečná sobě i okolí, proto byla převezená za policejní asistence na oddělení psychiatrie Krajské nemocnice Liberec.