Rozšíří dětské hřiště a vyasfaltují parkoviště. Na příští sezónu připravila bobová dráha v Janově nad Nisou další rozšíření areálu.
„Počítáme s rozšířením dětského hřiště o nafukovací trampolínu a lezecké prvky. Možná dojde i na florbalové hřiště,“ upřesnil Petr Polák, jednatel společnosti Bobová dráha Janov.
Ceník návštěv podle Poláka zůstane nezměněn. „Doufáme, že nové atrakce přitáhnou ještě větší zájem veřejnosti,“ dodal Polák. Doposud dráhu navštívilo přes 95 000 lidí.
Za několik dní oslaví dráha rok fungování. „Třicátého prvního srpna od šestnácti hodin začne moto – bike show, představí se například motocyklový závodník Jan Kvasnička nebo mistr republiky v trialu Pavel Balaš,“ doplnil Polák. Součástí programu bude i závod horských kol ve sjezdu a do vrchu korytem dráhy. Za tónů živé hudby si přijdou na své i děti. Pořadatelé pro ně připravili skákací hrad, bungee trampolíny a jiné atrakce.
Bobová dráha Janov je nejprudší v republice, její délka je 980 metrů a převýšení 78 metrů. Povrch je vyhřívaný a dráha slouží po celý rok.