Tři sta korun za kus pro Technické služby v Jablonci. Jeden strážník bude moci dělat jinou práci a radniční kasa se naplní penězi za vybrané pokuty. To je strategie, kterou odsouhlasili radní.
„Manipulační poplatek za nasazení a odstranění technických prostředků k zabránění odjezdu vozidla budou pro technické služby příjem,“ uvedl místostarosta Lukáš Pleticha. Jen v minulém roce v Jablonci strážníci „obuli“ čtyři tisíce aut.
Třísetkorunová odměna za kus pokryje technickým službám veškeré provozní náklady. „Měla by se zvýšit efektivita řešených dopravních přestupků,“ poznamenal Pleticha. Stejně tak radní počítají, že se zlepší platební morálka a lidé budou více využívat placená parkovací místa.
„Předpokládáme příjem za vybrané pokuty zhruba v objemu loňského roku, což je 1,1 až 1,2 milionu korun,“ vysvětlil ředitel odboru financí a majetku Ondřej Frič. Strážníci v souladu se zákonem mohou uložit pokutu do dvou tisíc korun. „Řidič může odjet jen s napomenutím,“ doplnila mluv〜čí strážníků Dana Hulíková.
Jablonecká radnice za předchozí roky eviduje dva a půl tisíce případů uložených pokut určených k vymáhání. „V položce nevybraných pokut částka dosahuje jeden a půl milionu korun,“ dodal Frič.