Nejrizikovější úsek Jablonecka, který množstvím prudkých zatáček svádí k adrenalinovému hazardování, se letos vymstil už dvěma motorkářům. Naposledy o uplynulém víkendu, kdy v železnobrodských zatáčkách havaroval šestadvacetiletý řidič Suzuki. „Sám skončil v nemocnici a na motocyklu má nyní jedenapadesáti­tisícovou škodu,“ poznamenala mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.
A mladý motorkář může být rád, protože řada nehod na silnici I/10 končí smrtí. Před třemi lety tady zemřeli hned tři motorkáři.
Jednu velkou akci zaměřenou na motorkáře už letos policisté mají za sebou. Silnice I/10 byla v neděli 15. května odpoledne v obležení policejních hlídek, policejních motocyklů a dokonce vrtulníku. Jenže výsledkem náročné akce bylo jen několik pokutovaných řidičů osobních vozidel a na straně motorkářů zůstala nula, protože na silnici se jich objevila jen hrstka a všichni jeli podle předpisů.
Podle policejní mluvčí Ludmily Knopové šlo o ryze policejní akci, takže narozdíl od některých případů z minulosti tentokrát nemohlo dojít k úniku informací. Zkrátka nevyšlo počasí a příliš motorkářů v tento den nevyjelo.
„Právě kvůli tomu, za jakých klimatických podmínek se tato akce konala, jsme se setkali s některými negativními reakcemi občanů, ze kterých měli policisté smíšené pocity. Akce takového rozsahu, a navíc s policejním vrtulníkem, musí být naplánovaná předem, ale počasí bohužel naplánovat nejde,“ říká policejní mluvčí s tím, že vrtulník je možné mít k dispozici jen ojediněle. V každém případě by jablonečtí policisté letos chtěli akci s vrtulníkem zopakovat.