Jablonecký iluzionista a kouzelník Magic Alex přišel totiž pro letošní prázdninové dny se zajímavou novinku. Nabízí Školu kouzel a magie, která nemá daleko k té v Bradavicích. A možná, že z některé vzejde i nový Harry Potter. Nevěříte?

Proč právě Škola kouzel?

Všechno začalo na kouzelnických workshopech, tedy tříhodinové výuce čarování, se kterými jsem navštívil už několik dětských táborů nebo celodenních akcích. A měly nečekaný úspěch. Právě při nich se mne děti ptaly, jestli nemám svůj tábor, na kterém by kouzlily víc než jen ty tři hodiny. Přemýšlel jsem, jak jim přání splnit. A vznikl nápad udělat prázdninovou školu kouzel.

Pojedete s nimi tedy do Bradavic?

Ne, pro letošní prázdniny zůstaneme ještě v Jablonci. Nabízím jim ve spolupráci s Vikýřem pětidenní příměstský tábor, ve které se v takové škole kouzel ocitnou. Na příští léto už ale přemýšlím o tom, že bych připravil tábor na některém z krásných míst v okolí, třeba najdeme i ty Bradavice…

Takže je čeká pět dnů čarování?

Ano, nahlédnou společně se mnou a s mojí asistentkou do světa kouzel. Nejen, že jim ukážu ty náročnější a velké iluze. Ale hlavně je některá kouzla naučím,vysvětlím. A děti samy si některá vyrobí. Prozradím jim také, jak se má kouzelník při vystoupení chovat, jak má vypadat, co si obléknout, jak má hovořit s diváky a další zajímavosti.

I kdy by se kouzlům dál už nevěnovaly, určitě se jim hodí takové rady i pro jiné příležitosti. A hlavně se naučí to nejdůležitější, že ruce kouzelníka musejí být rychlejší než oči diváka. Samozřejmě, že nebudeme ale od osmi do šestnácti hodin jen a jen kouzlit, ale program zpestříme i vycházkou za kouzelným programem, soutěžemi a určitě závěrečným vystoupením, na kterém rodiče uvidí, co se právě ten jejich Harry Potter naučil.

Kde a jak se mají zájemci na příměstský kouzelnický tábor přihlásit?

Nejlépe když si otevřou internetové stránky DDM Vikýř. Tam se dozvědí všechny podrobnosti o mém táboře.

Na tábory jezdíte často?

Mám v létě hodně prázdninových vystoupení právě v dětských táborech. A když jsem zrovna tento týden navštívil jeden u Strakonic, tak jsem si potvrdil, že strávit pár dnů s dětmi bude fajn. Vždycky jsem totiž na tábory jezdil, jako dítě, praktikant i oddílový vedoucí. Pracovat s dětmi je prima. Ty poslední byly moc šikovné, hodně jsme se nasmáli při přípravě rekvizit a večerního galapředstavení. Ale pak, když vystupovaly před ostatními táborníky, tak mě nezklamaly a byly všechny bezvadné. A to bych chtěl ještě na dalších táborech, samozřejmě včetně toho mého, zažít.

A vy si prázdniny, jako vysokoškolák, také užíváte?

Moc volného času nemám. Chystáme akce už na podzim tohoto roku, připravuji se na další natáčení soutěže Česko Slovensko má talent, denně jsem na Petříně, kde provozuji čajovnu a kavárnu Spell a kde se chystáme příští týden otevřít také bufet se zahrádkou, po kterém se návštěvníci Petřína i místní ptají. Přijďte, vykouzlíme vám bezvadný čarovný koktejl.