Městské koupaliště v Železném Brodě prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Město se rozhodlo učinit přítrž mizející vodě.
Opravy město přijdou přibližně na tři miliony korun. Přitom je jeho provoz ztrátový. Jen loni město na jeho provoz doplácelo půl milionu korun. „Byl tam velký únik vody, řádově několikanásobný k objemu koupaliště,“ uvedl Tomáš Rezler, místostarosta Železného Brodu. Do koupaliště teče pitná voda, proto jsou náklady na její doplňování vysoké. Kvůli drahým technologiím na úpravu vody nemůže město odebírat ani vodu z nedaleké řeky Jizery.

Specializovaná firma vyřezala praskliny ze dna obou bazénů, velkého i malého. „Do výřezů se vkládá nová hmota, neměla by tolik praskat,“ upřesnil Rezler. „Vyřezané kusy již vyléváme novou stavební hmotou,“ popsal současný stav prací jeden z dělníků.

Obyvatelé města a okolí by se napouštění koupaliště měli dočkat po Železnobrodském jarmarku. Město garantuje i zachování výše vstupného. „A nebudeme vybírat ani parkovné,“ doplnil Rezler. Na vstupném návštěvníci koupaliště tak zaplatí padesát korun na dospělého a den, za dítě zaplatí o dvacet korun méně.

Podle reakcí obyvatel by se v městě mohl vybudovat krytý bazén. „Krytý plavecký bazén tady docela chybí,“ uvedla pro anketu Deníku Petra Mašková. Podobný názor měli další čtyři oslovení.
„Brod je na krytý bazén malé město. I daleko větší města mají s provozem bazénů problémy. Navíc je v okruhu třiceti kilometrů bazénů několik, což představuje ohromnou konkurenci. Měli bychom problémy s jeho uživením,“ odpověděl Rezler.

Město přemýšlí o možnosti vodu v koupališti přihřívat, aby mohlo být v provozu delší část roku. „Pokud by se totiž voda přihřívala, mohli bychom koupaliště otevírat například již v květnu,“ doplnil Václav Horáček, starosta Železného Brodu. Město přemýšlí o technologiích solárního ohřevu nebo tepelného čerpadla.