„Maketa, která je téměř přesnou kopií Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd, se bude tyčit nad stánkem Libereckého kraje. Výroba makety byla umožněna díky svolení firmy, která vlastní autorská práva k tomuto unikátnímu dílu,“ řekl Deníku tiskový mluvčí Libereckého kraje Jiří Langer.

V pavilonu, kde bude stánek Libereckého kraje sídlit, bude navíc pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program, opět zaměřený především na mistrovství světa v klasickém lyžování.

„V rámci připravovaného doprovodného programu proto zájemci obdrží propagační materiály a upomínkové předměty od lvíčka Libiho, který je maskotem šampionátu,“ dodal Jiří Langer.

Posledním lákadlem pro návštěvníky se stane soutěž zaměřená na znalosti z oblasti sportu a cestovního ruchu. Každý den budou dvakrát denně vylosováni tři soutěžící, kteří na tyto otázky správně odpověděli a získají zajímavé ceny. Všichni navíc budou moci prostřednictvím velkoplošné projekce vstoupit přímo do dějiště této unikátní sportovní akce.