Listopadový rekord v neděli odpoledne zaznamenali v Tušimicích, kde meteorologové naměřili 19,4 stupně Celsia. Také druhý měsíční rekord je z Ústeckého kraje, a to z Doksan u Litoměřic, které patří k vůbec nejteplejším místům na severu Čech. V neděli tam bylo 19,3 stupně Celsia.

Teplo bylo i na dalších místech. Denní rekordy nedělní  počasí překonalo na všech devatenácti stanicích v Ústeckém a Libereckém kraji.

Husté mlhy předchozích dnů vystřídala polojasná obloha. Meteorologové proto v neděli ráno odvolali varování před smogem, které vyhlásili ve čtvrtek kvůli zvýšené koncentraci oxidu siřičitého. Za hranici limitů se tato látka dostala po dlouhých letech. Oxid siřičitý trápil obyvatele regionu nejvíc v 90. letech, kdy ještě nebyly odsířené teplárny a elektrárny.

Od pátku pak byly vysoké hodnoty prachu. Špatně se dýchalo lidem zejména na Teplicku, Mostecku a Ústecku. V sobotu se už vyjasnilo v západní části Ústeckého kraje. V Kopistech na Mostecku bylo v sobotu nejtepleji v celé ČR, naměřili tam 20,4 ° Celsia.