Onodi měl mladou ženu údajně proti její vůli svazovat a fotografovat v erotických polohách. Už při druhém líčení 1. dubna soud zkoumal fotografie, které považoval za jeden z hlavních důkazů. Na fotografiích měla být nahá spoutaná žena v různých pozicích.

Státní zástupce při středečním líčení trval na důkazech předložených policií. "Na fotografiích jsou patrné hematomy na ruce a ňadrech," zaznělo v soudní síni. Současně ale na předložených fotografiích našli rozpor, neboť je na nich žena ve dvou různých oděvech. Luboš Jiránek, policista, vypověděl, že si na vysvětlitlení této nesrovnalosti nepamatuje.

Obhájce Onodiho při líčení předložil fotokopii z inzertního časopis Tipservis, kde jsou nabízeny erotické služby. Právě na zvedené kontaktní telefonní číslo měl Onodi volat.

Před soudní tribunál se dostavil i Vydra - majitel bytu, ve kterém se měl čin odehrát. Z výpovědi navíc vyplynulo, že jde o bývalého podřízeného Pavla Onodiho za jeho působení jako velitele Veterinární základny Grabštejn. Vydra uvedl, že v inkriminované době měl nějaké osobní věci v tomto bytě. V den, kdy se měla událost s mladou ženou odehrát spolu s Onodim jeli ráno na kynologickou soutěž na Kristýnu. Onodi se mu ale během soutěže ztratil. Po návratu do bytu Vydra usoudil, že tam někdo byl podle dvou sklenek. Policii předal ručníky pro případné zjištění DNA.

Státní zástupce požadoval podmíněný trest.
Obhájce zproštění v plném rozsahu.
Sám Onodi se na radu obhájce omluvil a ze soudní síně odešel.

Pavel Onodi čelí dalšímu obvinění

Je obviněn Útvarem pro odhalování korupce a finanční kriminality. Podle policistů měl Onodi v letech 2005 až 2006 jako velitel vojenské veterinární základny na Grabštejně podepsat smlouvy na zakázky v celkové výši pěti milionů korun.
Policie tvrdí, že Pavel Onodi neprovedl poptávkové řízení. Zakázky pak bez dalšího zadal vybraným firmám. Tyto firmy podle policejní verze získaly Onodiho rozhodnutím neoprávněný prospěch.

Z funkce ředitele Městské policie v Jablonci k datu 30. dubna odchází

Začátkem letošního roku vyhrál Pavel Onodi výběrové řízení na post ředitele Městské policie v Jablonci. Pod tlakem událostí požádal od odchod ve zkušební době.