Na Českolipsku a Jablonecku už dokonce průměrné ceny klesly pod hranici 26 korun za litr. Nafta v kraji zlevnila od minulého týdne o dalších 38 haléřů, za litr motoristé platí v průměru 24,27 Kč. Podle informací CCS, která ceny pohonných hmot sleduje, je už na Českolipsku průměrná cena nafty dokonce pod 24 korunami za litr.

Pohonné hmoty v celé zemi dál klesají v souvislosti s vývojem cen ropy na světových trzích. Průměrná cena v Česku nejprodávanějšího Naturalu 95 už se dostala pod hranici 27 korun za litr. Od minulého týdne klesla o dalších 34 haléřů na 26,88 Kč/l. Těsně nad hranicí 25 korun za litr zůstala průměrná ceny nafty. Za litr motoristé zaplatí v průměru 25,07 Kč, před týdnem byl o 38 haléřů dražší. Ceny pohonných hmot v Libereckém kraji jsou výrazně pod tímto průměrem. Nejlevněji natankují v kraji řidiči na Českolipsku, kde už průměrná cena benzinu klesla na 25,81 Kč za litr a nafty na 23,77 Kč/l.

I na Liberecku jdou ceny pohonných hmot dolů, stále ale patří v rámci kraje k těm vyšším. Víc platí za benzin a naftu jen motoristé na Semilsku. Průměrná cena nafty na Liberecku klesla od minulého týdne o dalších 44 haléřů, ve středu se prodávala v průměru za 24,46 Kč/l. Benzin zlevnil na 26,35 Kč /l.