Před týdnem byl ale o 14 haléřů dražší. Před rokem byl benzin ještě zhruba o 3,50 Kč dražší. Nafta v kraji za uplynulý týden zlevnila o 19 haléřů, motoristé za litr aktuálně platí v průměru 27,56 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, byla před rokem u čerpacích stanic v kraji nafta o 3,17 Kč na litru dražší.

V celostátním měřítku paliva za poslední týden zlevnila ještě výrazněji než v Libereckém kraji. Benzin je o 27 haléřů levnější než před týdnem, litr je aktuálně v průměru po 29,09 Kč. Nafta se prodává v průměru po 27,57 Kč za litr, před týdnem byla o 30 haléřů dražší. Podle CCS platí nejméně za benzin motoristé v Moravskoslezském kraji, nafta je nejlevnější v Královéhradeckém kraji.

V Libereckém kraji je průměrná cena benzinu vyšší než celostátní průměr, nafta je levnější, ale o pouhý haléř. Nejlevnější benzin natankují řidiči na Českolipsku, kde je litr v průměru za 29,14 Kč. Nafta je nejlevnější na Jablonecku litr za průměrných 27,39 Kč. Nejdražší benzin je v kraji na Semilsku 29,55 Kč za litr, nejdražší naftu mají čerpací stanice na Liberecku, v průměru po 27,66 Kč za litr.

Také pohonné hmoty v sousedním Polsku i Německu dál zlevňují.