Podnikatelem roku 2016 Libereckého kraje se stal Jiří Opočenský, předseda dozorčí rady a spolumajitel společnosti TREVOS, a.s. V Libereckém kraji byl regionální vítěz vyhlášen potřetí.

První krajský titul v historii Libereckého kraje si odnesl za rok 2011 Jaroslav Zeman, majitel firmy DETOA Albrechtice vyrábějící dřevěné hračky. Loni ocenila odborná porota Luboše Nováka, generálního ředitele a majitele společnosti MEGA, který je považován za zakladatele elektromembránových procesů v ČR.

„Děkuji za toto ocenění, a to nejen za sebe, ale i za své společníky, se kterými firmu buduji již přes 30 let. Rodinné podnikání je pro nás základ úspěchu," sdělil první dojmy vítěz Jiří Opočenský.

„U letošního vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2016 Libereckého kraje porota mimo jiné ocenila jeho důraz na rodinné podnikání. Naplnit odkaz rodinné akciové společnosti považuje Jiří Opočenský se svými společníky za jeden ze svých největších podnikatelských úspěchů," říká za pořadatele soutěže Magdalena Souček.

„Česká svítidla turnovská firma TREVOS vyrábí a vyváží do celého světa. Firmy a podnikatelé jsou nedílnou součástí našeho kraje a mají obrovský podíl na jeho rozvoji, stavu zaměstnanosti, vytvářejí mu dobré jméno. Vážím si tak pracovitých lidí jako je Jiří Opočenský," konstatoval hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2016 České republiky spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlásí 28. února v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos Praha, následují Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

Republikový vítěz se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v první dekádě června v Monte Carlu.