Digitalizace vysílání České televize pokračuje dalším vypínáním analogových vysílačů a dokrývačů. V závěru února a na konci března se definitivně odmlčí dalších 69 analogových dokrývačů v Libereckém, Jihočeském, Karlovarském, Plzeňském, Ústeckém a Středočeském kraji a v Praze.

V Libereckém kraji skončí analogové dokrývače České televize na Špičáku a v Příchovicích. Diváci, kteří přijímají signál z těchto dokrývačů, už po 31. březnu Českou televizi nebudou moci přijímat analogově.

„Ta informace je pro nás úplně čerstvá a ještě budeme s Českou televizí konzultovat, co přesně bude vypnutí dokrývačů znamenat. Každopádně víme, že problém může nastat například v Desné I, kde má digitální pokrytí hluché oblasti. Černá Říčka už je posílena digitálním signálem z Prahy, takže tam by s příjmem problém nastat neměl,“ konstatoval starosta Desné Marek Pieter.

Česká televize varuje, že diváky, kteří přijímají signál pomocí těchto analogových dokrývačů, z technických důvodů nebude na vypnutí upozorňovat lišta s piktogramem v obraze, jak tomu bylo při kompletní digitalizaci vysílání České televize z vysílače Ještěd na přelomu července a srpna loňského roku.

„Diváci v relevantních lokalitách musejí sami ověřit, zda-li přijímají vysílání ČT1 a ČT2 z daného převaděče či opakovače, a to podle kanálu naladěného v televizním přijímači,“ uvedl Štěpán Janda z tiskového útvaru České televize s tím, že ČT bude o podrobnostech včas informovat místní samosprávu příslušných měst a obcí.

Výstavbu digitálních dokrývačů bude možné řešit až po spuštění veškerých hlavních vysílačů digitální sítě 1 v územní oblasti Trutnov a v sousedních oblastech.
Česká televize šíří své digitální zemské vysílání (DVB-T) v rámci vlastní sítě 1, která od prosince 2009 pokrývá již zhruba 94,3 procenta obyvatel České republiky.

Takzvaný multiplex veřejné služby obsahuje programy ČT1, ČT2, zpravodajský ČT24 a sportovní ČT4 v digitální kvalitě, digitální doplňkové služby a sedm stanic Českého rozhlasu.

Digitální zemské vysílání lze přijímat pomocí set-top-boxu nebo digitálního televizoru s DVB-T tunerem.

Další informace o přechodu z analogového na digitální vysílání mohou diváci získat z teletextu ČT1 na straně 650 nebo na internetových stránkách České televize www.digiCT.cz či na serveru www.digitalne.cz.