„Zase budu jezdit do práce pozdě,“ říká odevzdaně Martina Pecharová, která denně dojíždí za prací z Tanvaldu do Jablonce. Jindy rychlá cesta po silnici I/14 potrvá řidičům až o desítky minut déle. Po zimní přestávce se totiž od pondělí 22. března začnou na silnici rozjíždět další stavební práce, které budou trvat až do října a stejně jako loni si vyžádají nepříjemná dopravní omezení.

V první řadě to budou semafory řídící provoz v úsecích zúžených do jednoho jízdního pruhu. „Postupně se na tahu mezi Jabloncem a Tanvaldem objeví pět úseků řízených semafory, všechny mezi Jabloncem a Smržovkou. Od náměstí ve Smržovce až do Tanvaldu budou jen menší omezení, na základě dopravního značení,“ řekl Deníku silniční technik Krajského úřadu Libereckého kraje Jaroslav Jakubička.

Stejně jako v loňském roce budou průběžně v úseku mezi Jabloncem a Tanvaldem hlídkovat jablonečtí policisté. „Jak ukázala řada loňských dopravních akcí, spousta řidičů vůbec nerespektuje semafory a ohrožuje tím ostatní. Opět se v tomto úseku zaměříme i na dodržování snížené maximální rychlosti,“ varovala mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Při loňských kontrolách na silnici I/14 policisté pokutovali i několik desítek řidičů denně.