Dalším, tradičním pochodem v Libereckém kraji je pochod organizovaný Tělocvičnou jednotou Sokol Alšovice. Letošní rok se turisté na cesty po jabloneckém okrese vydali již po 41. V sobotu na vytyčenou trasu Pochodu krajem českých sklářů vyšlo 740 lidí.

Také na cyklisty se zde nezapomíná a na trasu dlouhou 50 kilometrů přes Huntířov, Kopaninu, Frýdštejn, Dolánky, Malou Skálu, Splzov, Bzí, Těpeře a Dupandou zpět do Alšovic vyjelo 41 cyklistů.

Ani dálková trasa pro pěší nezůstala nepovšimnutá a z Alšovic přes Krásnou, Černou studnici, Muchov, Svárov, Navarov, Bohuňovsko, Bozkov, Semily, Železný Brod a zpět do Alšovic vyšly čtyři desítky turistů.

Asi nejoblíbenější trasou byla trasa dlouhá 15 km, přes Krásnou, Černou Studnici, Berany a Huť a do Alšovic, na tuto trasu se vydalo 230 turistů. Celkem si turisté mohou vybrat tras dlouhých 50 km, 25 km, 15 km, 10 km a 5 km.

„Letošní pochod se vydařil, přálo počasí, svítilo sluníčko, Jen škoda, že přes „Podymu" nebyly krásné výhledy," shodli se výletníci.

Během pochodu organizátoři nezapomínali na občerstvení a malé turisty, na které čekaly na občerstvovacích stanicích soutěže a hry.

„Tento pochod mám velmi ráda, vede nás krajinou, kde i na cestách se zaleskne skleněný brok a místa mají svou sklářskou historii, asi nejkrásnější je místo Stará pec nad Hutí, zde si člověk uvědomí, tu historii a skleněnou tradici, kterou zdejší kraj má. Letošní pochod se opravdu vydařil a cestou nám zakukala také kukačka, kterou jsme zde léta neslyšeli, a snad nám tím oznámila, že jaro je opravdu zde," uzavřela jedna z účastnic.

Autor: Jana Matěásková