Charitativní běh se uskuteční 23. září od 17 hodin okolo přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou. Start bude po levé straně u loděnice, u stánku Centra Amelie. Trasa běhu povede kolem první jablonecké přehrady a je dlouhá přibližně 3,3 km. Startovné je 100 korun a předchozí přihlášení není nutné. Na oplátku se mohou účastníci těšit na překvapení od Amelie.

Koupí symbolického startovného a nebo drobností na stáncích, účastníci podpoří bezplatné služby onkologicky nemocným a jejich blízkým, které poskytuje spolek Amelie. Zároveň se mohou symbolicky rozloučit s Petrou Kuntošovu, koordinátorkou Centra Amelie v Liberci a vzdát tak hold její dlouholeté práci i zásluhám, které nejen na prvním charitativním běhu Amelie má.

Získané peníze z charitativního běhu pomohou organizaci zajistit bezplatné sociální poradenství či psychologickou podporu pro nemocné a jejich blízké, které v liberecké Centrum Amelie nabízí. Tyto služby jsou důležitou součástí péče, kterou není reálné vždy získat v samotných zdravotnických zařízeních.

Na Zubačce proběhne Bramborový den.
Tipy na víkend: Sobota na Zubačce, mistrovství modelářů a filmové melodie

Akce probíhá pod záštitou Jany Hamplové, náměstkyně primátora města Jablonec nad Nisou pro oblast humanitní. „Velice ráda spojuji příjemné s užitečným. A může-li účast v běžeckém závodu kolem naší krásné přehrady pomoci dobré věci, je to přesně ten druh akce, která má a vždycky bude mít moji podporu. Přeji všem zúčastněným pěkný zážitek v klání, kde platí víc než kdy jindy, že není důležité vyhrát ale zúčastnit se,“ říká o akci náměstkyně Jana Hamplová.

Pořadatelem běhu je spolek Amelie, který chce tímto během nejen částečně zajistit bezplatné poskytování psychosociálních služeb nemocným rakovinou a jejich rodinám v libereckém regionu, ale i zviditelnit nutnost komplexní podpory v nemoci ve společnosti. Amelie je doposud jedinou organizací v kraji, která komplexní a bezplatnou psychosociální podporu nemocným a jejich blízkým odborně poskytuje.

Cílem organizace je, aby svými službami doplnila fungující zdravotnickou péči o nemocné a zabránila tak sociálnímu vyloučení onkologicky nemocných a jejich blízkých. Onkologické onemocnění provází tabu a negativní stereotypy, které komplikují přístup k léčbě a životu s rakovinou, včetně komunikace s nemocnými i jejich blízkým.

Více o organizaci na www.amelie-zs.cz.