"Je zde hodně chat a chalup, které jsou v době nouzového stavu opuštěné a majitelé si je sami nemohou, z důvodu epidemiologických opatření, navštívit a zkontrolovat," uvedla policejní preventistka Dana Burešová. Na objekty se namátkově zaměřují policejní hlídky především ve večerních a ranních hodinách. Často za doprovodu psovoda se služebním psem.

"V rámci preventivní akce bylo prověřeno na 30 osamocených objektů, hlídky u většiny z nich nezjistili známky cizího vniknutí či poškození. Vstupní dveře, okna a okenice, přístavby chatek, to vše bylo v pořádku, až na jednu z posledních kontrolovaných chalup," řekla Burešová.

U této chalupy policisté zjistili, že má otevřené vstupní dveře, přestože byl zámek v poloze zamčeno. Následným prověřením nemovitosti, však neodhalili, násilné otevření dveří či přítomnost nezvaného hosta ani zjevné odcizení věcí z vnitřních a venkovních prostor objektu. Policisté tedy informovali majitele chalupy. Ten se na místo dostavil, vše si zkontroloval a potvrdil, že dveře špatně doléhají a jejich uzamčení je potom do prázdna.

"V tomto případě vše dobře dopadlo, ale ne vždy tomu tak bývá, proto jsme u objektů zanechali preventivní leták s informacemi o kvalitním zabezpečení rekreací mimo sezónu a také lístek se záznamem o provedené kontrole s datem a časem," doplnila Burešová.