Na dezolátní stav chodníků v Prosečské ulici si stěžují především místní obyvatelé. V zimě je situace doslova neúnosná. Přitom o několik metrů dál, kde chodníky spadají pod Liberec, si lidé mohou bez starostí vykračovat po opraveném asfaltu.
„S přítelem chodíme často na procházky, ale člověk aby se bál na místní chodník stoupnout. Mohli bychom si také zlomit nohu, obzvlášť v zimě jsou chodníky nebezpečné,“ upozornila na rozbité chodníky obyvatelka Proseče Michaela Mádlová.
O špatném stavu chodníků víme
Město Jablonec o stavu chodníků v Prosečské ulici ví, ale jejich opravu v nejbližší době neplánují. „Uvažujeme o renovaci, ale úvahy jsou teprve v zárodku, jejich opravu vidím v horizontu dvou až tří let,“ řekl místostarosta Jablonce Otakar Kypta.
V lokalitách Jablonce však chodníky trvale opravují, aby nebyly pro chodce nebezpečné. „V poslední době jsme opravili chodníky ve Mšeně, zcela nový jsme vybudovali na křižovatce Průmyslová a Petra Bezruče nebo v Jizerské ulici,“ sdělil provozní náměstek Technických služeb Jablonce Pavel Kozák.
V současné době pracovníci Technických služeb dále dokončili i další bezbariérový přechod v ulici Budovatelů.