Propojit Krkonoše přes Paseky nad Jizerou a Kořenov s Jizerskou magistrálou je hlavním cílem nově založené obecně prospěšné společnosti Jizerky pro vás. Zřizovatelem společnosti je obec Kořenov, předsedou správní rady byl jmenován starosta obce Kořenov Luboš Marek.

„Plány máme velké,“ říká starosta Marek. Chtějí nejen protahovat a upravovat běžecké trasy, ale dle metodiky Klubu českých turistů se celoročně výrazněji zapojit do značení a údržby cyklotras a pěších turistických tras.

„Sice je jejich cílem především vznik a rozvoj nového infocentra. Budou se starat o cyklotrasy a pomníčky, ale i udržovat tratě pro běžecké lyžování. Shodli jsem se na spolupráci, která může lidem v horách přinést lepší služby,“ uvedla ředitelka Jizerská o.p.s. Milena Jelínková, která je ve funkci od 1. května.
Podle ní by se mohly zimní tratě ještě více rozšířit, a proto plánují nová nástupní místa na lyžařskou magistrálu. „Díky plánům kořenovských, jež hodlají udržovat více tratí v okolí rozhledny Štěpánky, bude v budoucnu možné propojit dvě velké oblasti Jizerských hor a Krkonoš,“ dodala Jelínková.

Společnost Jizerky pro vás plánuje úpravu tras rolbou. V současné době obec Kořenov složitě protahuje stopy v okolí Štěpánky skůtrem. Problémem dle starosty Marka zůstává propojení Tesařova s Polubným, kde trasy vedou lesem v soukromém vlastnictví. „Stačilo by nám odkoupit pruh lesa, ale jsme v případě potřeby odhodláni odkoupit od stávajících majitelů les celý,“ poznamenal Marek.

Spojení oblasti Pasek s Jizerskou magistrálou výrazně odlehčí Jizerce, která je v zimních i letních měsících přeplněna. Vedení společnosti Jizerky pro vás plánuje podél nových tras rozšířit parkovací plochy a celkově otevřít i řadu dalších oblastí. Podporují plán na zprovoznění trati Tanvald-Harrachov-Sklarzska Poreba a napojení na oblast polských Jakuszyc.