Stav rádelského fotbalového hřiště je v katastrofálním stavu. Také proto vzniká šance na nové Volnočasové centrum Rádlo, jehož zřízení podpořilo v místní anketě devadesát procent obyvatel.

„Na fotbalovém hřišti vyčnívají kameny, které jsou pro hráče nebezpečné, zejména pro děti. Stav hřiště se také nelíbí soupeřům z okolních obcí,“ uvedl trenér dospělých fotbalistů Sokol Rádlo Milan Kučera s tím, že mají obavu, aby Sportovně technická komise nezakázala hrát na hřišti mistrovské zápasy.
Úprava terénu v případě rádelského hřiště je zbytečná, nabízí se zde ale varianta Volnočasového centra.

Aby centrum mohlo vzniknout, vypracovala obec projekt na změnu územního rozhodnutí, které rádelské zastupitelstvo na svém zasedání schválilo. „Nyní čekáme na vyjádření stavebního úřadu, zda projekt schválí či ne,“ vysvětlil jeden ze zastupitelů. Až po tomto schválení může obec podat projekt, se kterým by mohli požadovat evropské peníze. Přiblížit však v jaké fázi se projekt nachází starosta Rádla Jaroslav Cvrček odmítl sdělit. Uvedl, že nejbližší informace by mohl poskytnout po příštím zasedání zastupitelstva, tedy za týden.

V prezentaci, kterou pro obec vyrobil pan Vrána, je dále uvedeno, že areál by měl přijít na částku padesát pět milionů korun s tím, že pokud by projekt hradila EU, obec by za volnočasové centrum zaplatila maximálně čtyři miliony korun. Aby milionové investice nepřipadly jen pro fotbalisty, podle návrhu místních lidí by ve volnočasovém centru mělo vyrůst víceúčelové hřiště, krytá tělocvična, dětské hřiště, šatny, sprchy, sauna vířivka a samozřejmě také fotbalové hřiště s bezúdržbovým trávníkem. „Umělý trávník požadujeme, protože náklady na jeho provoz jsou nižší než u přírodního pažitu,“ vysvětlil předseda fotbalového oddílu TJ Sokol Rádlo Jindřich Štok s tím, že jen položení přírodní trávy by přišlo na dvanáct milionů korun.

Nyní kvůli špatnému povrchu hřiště na Rádle jezdí nejmenší fotbalisté trénovat na travnatý a především bezpečný povrch do Mšena. „Navíc volnočasové centrum by lákalo lidi z Jablonce a okolí a přispělo by k rozvoji obce,“ dodal Jindřich Štok, který také trénuje děti.