Pito místo piva, fronty jen před několika otevřenými pokladnami, nedostatek klobás. „Překvapilo mě, že o přestávce byl problém sehnat klobásu, o pivu ani nemluvě,“ uvedl Roman Gallo, který se na zápas přijel podívat až z Prahy.

Klub a organizační tým poukazuje na podcenění počtu návštěvníků. „Bylo to první utkání takového turnaje, které se odehrálo v Jablonci. Personálně jsme nyní v sezóně dovolených, nemohli jsme obsadit více pokladen. Navíc nás překvapil počet návštěvníků. Učíme se za pochodu,“ uvedl Petr Flodrman, sportovní ředitel FK Baumit Jablonec, na jehož hřišti se sehrálo zahajovací utkání šampionátu. Ten bude v Jablonci i slavnostně zakončen finálovým mačem.

Organizátoři počítali s návštěvou dva a půl až tři tisíce diváků. Těch ale nakonec dorazilo šest tisíc. „A lidé opět přišli na poslední chvíli. Že vznikaly takové fronty, jde částečně na vrub tomuto faktu,“ upřesnil Flodrman.

Piva se návštěvníci nedočkali z prozaických důvodů. „Pivo jsme nemohli čepovat z důvodu směrnic svazu. Nahradili jsme ho nealkoholickým pitem, což ale nebyla zrovna šťastná varianta. Při zápase se nesměly prodávat ani cigarety,“ vysvětlil provozovatel stánků na stadiónu pan Hudec.

Problém s klobásami byl podle Hudce způsoben spíše organizačně. „Museli jsme je přenášet mezi stánky, čímž zřejmě někde vznikly problémy s prodejem. To se nám ještě nikdy nestalo, ani při velmi navštívených ligových zápasech,“ vysvětlil Hudec. Podle jeho slov i jeho samotného překvapilo množství zájemců o zhlédnutí prvního zápasu reprezentační „devatenáctky“.

Vedení fotbalového klubu přiznalo i další nedostatky. „Například vůbec netekla voda. Větší problém byl ale s lístky. Svaz nechal vytisknout lístky jen na osmdesát procent míst, která se rychle zaplnila. Pár lidí se na zápas nedostalo,“ doplnil Flodrman, který si pochvaloval celkovou atmosféru utkání. „Na stadiónu vznikla krásná kulisa, která korunovala vynikající hru. Nechtějme, aby negativa převážila nad pozitivy,“ dodal Flodrman.
Vítězstvím českého týmu pozitiva jednoznačně předčila drobná negativa.