„Soutěž Kniha roku Libereckého kraje sice už vstoupila do povědomí řady lidí, ale stále je na čem pracovat. Naše ambice je, aby do ní autoři či nakladatelé hlásili všechny knihy, které v kraji vychází. I když neuspějí, mají tak prostřednictvím soutěže šanci dostat se do povědomí lidí. Hlasování o Cenu čtenářů je jedna z cest, jak se o knihách lidé dozvědí,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Lhůta pro hlasování o Cenu čtenářů se prodloužila do 23. dubna. Kdo se stane oficiálním vítězem v jednotlivých kategoriích, bude jasné na předávání cen 23. května od 15 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Přehled nominovaných knih je k dispozici na webu kniharoku.kraj-lbc.cz. Hlasovat o Cenu čtenářů lze prostřednictví dotazníku https://forms.gle/RiXZABmUSdXRKixD8. Pět vylosovaných, kteří vyplní celý dotazník i s kontakty na sebe, obdrží dárky v podobě knih a dalších drobností.

Karneval na lyžích v Bedřichově.
Tipy na víkend: Karneval na lyžích v Bedřichově, plesy nebo Čiperkové v Jablonci

Soutěž Kniha roku Libereckého kraje má pět kategorií: první jsou beletrie a poezie, druhou odborná a populárně naučná literatura, dále literatura pro děti a mládež, učebnice, umělecká monografie a výtvarná publikace a kategorie Kniha o obci. Vítěz každé kategorie získá finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun a také cenu, kterou speciálně pro tuto soutěž vyrobí Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově.

Kromě Cenu čtenářů bude udělena také Cena Libereckého kraje za mimořádný přínos v oblasti literatury.