I letos začíná největší hudební festival v Severních Čechách čtvrtečním večírkem pro nedočkavé, takzvaným warm–up.
„Od osmnácti hodin startujeme kapelou Folimanka Blues, o půlnoci program uzavře O5 &Radeček,“ přiblížila Johana Turnerová, PR manažerka festivalu.

Ještě před několika týdny se o konání čtvrtečního programu mezi organizátory a obcí tvrdě jednalo, protože místní obyvatelé se proti konání večírku pro nedočkavé ohrazovali.
„S pořadateli jsme se dohodli, že že zahajovací večírek bude v uzavřeném stanu, což by mělo zmírnit hluk po obci,“ vysvětlil starosta Malé Skály Michal Rezler.
„Navíc bude stan umístěn až úplně v zadní části lávky, daleko od středu obce,“ přiblížil Pavel Mikez, ředitel festivalu.

Dění v areálu

Jako tradičně, i letos projde změnou celý areál festivalu. „Určitě hlavní změnou je rozmístění podií. Produkce na dvou scénách stojících vedle sebe bude probíhat na střídačku. Hrát budeme ve směru po vodě a proti loňsku jsme jednu scénu ubrali,“ popsala Turnerová.
Na všechny návštěvníky čeká tradičně kromě obrovského množství hudebních vystoupení také tradiční sobotní neckyáda, herní zóna, bungee jumping, nafukovací horolezecká stěna, chytré mobilní telefony s připojením na internet k zapůjčení a extra speciální soutěže pro hravé dospělé. „Hrát si však určitě budou i děti, pro které jsme připravili celou fůru aktivit a zábavy,“ přiblížila filozofii festivalu pro celou rodinu Turnerová.
Novinkou bude i pojízdný bankomat dostupný po všechny dny festivalu.

O festivalu bude letos natočen i film. Casting do filmu už je ukončen a je vybrána dvojice chlapec – dívka. „Film bude dokumentem o tom, jak se chystají a těší na festival. Od prvotního plánování včetně koupi vstupenky, po příjezd, ubytování až po odjezd z festivalu domů,“ popsal Mikez.

I letos se otevřou kempy již ve čtvrtek odpoledne. Avšak jeden kemp bude nadstandardně vybaven. Letos poprvé se na Benátské noci představí projekt nového kempu. Realizuje jej společnost Toi Toi, která pro pohodlí návštěvníků festivalu připraví stanový areál, který na českých festivalech nemá obdoby. „Návštěvníci se mohou těšit nejen na čisté toalety a sprchy s teplou vodou, ale také na osobní trezory, půjčovnu sportovního náčiní nebo hřiště. Přímo v areálu kempu vyroste velkokapacitní restaurace a kavárna s non-stop otevíračkou,“ přiblížila Turnerová.

Kemp je však placený. Vstupenek budou dva druhy, se stanem za 450 korun a bez stanu za tři sta, takže pokud přijedou návštěvníci ve dvou či více osobách pod jeden stan, stačí jedna vstupenka se stanem a ostatní bez stanu. Kapacita kempu je sedm tisíc osob. Vstupenka je platná jen se vstupenkou na festival.
Deník připravil spolu s organizátory festivalu soutěž o volné vstupenky.

Díky vstřícnosti pořádající agentury nabízí Deník dvacet volných vstupenek na největší hudební festival na severu Čech Benátskou noc na Malé Skále pro čtenáře Českolipského, Jabloneckého a Libereckého deníku. První soutěžní otázku najdete na stránkách a webu zmíněných Deníků již tento pátek. A o čem otázky budou? Samozřejmě zamířené na vystupující interprety, jak zahraniční, tak domácí. Ještě než jsem začal otázky vymýšlet, podíval jsem se na soutěže uplynulé. Opravdu mají vypovídající hodnotu o znalostech soutěžících? V době internetu zjevně ne. VŽdyť kdo s ním umí jen trošku pracovat, veškeré informace získá několika kliknutími. Ale pokud nic jiného, pomohou naše otázky k tomu, aby se zájemci dozvěděli věci možná dosud neznámé a snad i zajímavé. Přeji tedy soutěžícím nejen jasnou hlavu, ale i rychlé prsty na klávesnici. Vždy první správné odpovědi vyhrávají po dvou lístcích. Otázky budou kvůli objektivitě vycházet vždy jen v tištěné podobě Deníků.