Skoro tři tisíce lidí včetně malých dětí navštívilo v sobotu IV. ročník Dětského dne, který pro ně přichystalo pětašedesát dobrovolníků z Nové naděje Jednoty bratrské pod vedením Petra Grubera.

„Doposud jsme pro děti pořádali jakýsi dětský den s různými atrakcemi v ulici 28. října, ale ta dnes slouží jako objízdná trasa města kvůli akci Čistá Jizera a něco takového nebylo možné. Navíc vždycky jsme jej pořádali ve všední den, ale tentokrát jsme zvolili sobotu, aby mohlo přijít více lidí s malými dětmi,“ vysvětlil Gruber.

Současně ale dodal, že stejně uvažovali o rozšíření svých aktivit, které by se do zmíněné ulice už nevešly, a tak volba městského parku u letního kina jim přišla jako nejlepší. Mohli sem pozvat nejen obvyklé hasiče s mobilním žebříkem, policisty s auty a nafukovací hrad s bludištěm, ale také instalovat třeba bagry, stánky s občerstvením, pozvat chovatele poníků pro svezení dětí, zajistit i různé další drobné atrakce, dětské soutěže a hry.

Navíc vše na rozlehlý posekaný trávník, na kterém se mohli všichni dosytosti vydovádět, posedět a odpočinout. Připočteme-li k tomu, že se spojili i s ostatními organizacemi ve městě, nádherné slunečné počasí, které jim vydrželo až do odpoledních hodin, není možné hodnotit jejich letošní počin jinak než jako velmi vydařený.
Akci totiž navštívili nejen Turnovští, ale neváhali přijet i lidé z Železného Brodu, Liberce a dalších okolních míst.

Organizátory prý zaskočil jen nepořádek v městském parku. Ráno před akcí tak museli narychlo vysbírat prázdné lahve, střepy a odpadky, aby se nikdo neporanil. Stejný úklid je ale čekal na konci, avšak ten byl i přes rozsáhlost akce jednodušší.

Petr Gruber v závěru ocenil nejen podporu městského úřadu, ale zejména pak sponzorskou pomoc turnovských firem, bez které by si nic podobného nemohli dovolit.

Zpracoval Otakar Grund