„S úpravami jsme začali již minulý týden mezi druhou a třetí přehradou,“ sdělil provozní náměstek Technických služeb Jablonce Pavel Kozák. V současné době technické služby upravují terén, navážejí perkové vrstvy a zkvalitňují celkový vzhled současné cyklostezky. Pracovníci technických služeb se také setkali s překážkou. Narazili na skálu, která jim zkomplikovala práci.
Úpravy pokračují dál k rybářským sádkám. Navážení perku ve dvou vrstvách, válcování, podkladový materiál, to vše je potřeba k vytvoření dokonalé a rovné cyklostezky.
V lokalitě životního prostředí bude firma Strabag a.s. pokládat povrch pro novou in–line dráhu. „Nyní pro ni připravujeme podklad,“ prozradil Pavel Kozák. Na své si tedy přijdou milovníci tohoto sportu, který za poslední rok stoupl na oblibě. Den otevření cyklostezky a in–line dráhy by měl být osmého června. „Nemůžu se dočkat, až novou in–line dráhu s přítelem vyzkoušíme,“ řekla Klára Hlavatá, která bydlí ve Mšeně.
Mimo zlepšení povrchu cest nejen pro milovníky in–line bruslení a cyklistiky, technické služby poprvé otočily prut, který řadu let zdobí oblast životního prostředí, směrem na pláž z důvodu jeho natření. „Prut jsme otočili poprvé za léta jeho existence. Natřeme ho speciální barvou s dlouhou životností,“ doplnil Pavel Kozák. Je jisté, že prut po novém nátěru už doslova volal.
Další úpravy jsou již v přípravách. Po dokončení cyklo– stezky a in–line dráhy dají prostor mladým, kteří budou mít možnost předvést své grafiti na zdech u hřišť.