Jablonec má JBC 4X Revelations, v Tanvaldě se už počtvrté uskuteční závod Bobovka cup. Ten je určen hlavně sjezdovým speciálům. Těšit se můžete na dlouhé skoky, vysokou rychlost a také lokální kapely. „Svou dispozicí je to jedna z nejrychlejších tratí v republice," pochlubil se jeden z hlavních členů DH FR racing Tanvald, Jan Cigler.

Tato akce láká na Tanvaldský Špičák kromě samotných závodníků i řadu diváků a co do jejich počtu jde o jednu z nejvýznamnějších sportovních akcí ve městě. „Letos máme přihlášeno 80 jezdců. Zajímavá bude rozhodně i ženská kategorie, která čítá osm závodnic," dodal Cigler.

SPOLEK POMÁHÁ STAVĚT TAKÉ MIMO TANVALD

Doma jsou sice v Tanvaldě, ale mladí cyklističtí nadšenci pomáhali stavět a rozjíždět také areály v Zásadě nebo ve Velkých Hamrech. „Přínos to má nejen sportovní, ale i estetický. Dříve to bylo místo bez ladu a skladu, které teď dostalo smysl," kvitoval starosta Jaroslav Najman. V současnosti lidé z DH FR racing Tanvald spolupracují na realizaci dalších nových areálů, které by měly vyrůst v Harrachově a Držkově.

Po třech letech příprav se blíží ke konci jeden z největších cílů mladých nadšenců. Tím je vybudování singltrailů na Tanvaldském Špičáku. „Ty budou určeny široké veřejnosti. Bobová trať je především určena profesionálům," vysvětlil další z členů tanvaldského sdružení Lukáš Černý.

Jak všichni doufají, tento společný projekt s Lesy ČR bude mít dopad na rozvoj letního turistického ruchu, ale i na možnosti rozvoje podnikatelských aktivit a s tím související vznik nových pracovních míst. První kilometry mají vzniknout za rok.