„Podle zatím předběžných informací začal mladík na motorce před pravotočivou zatáčkou předjíždět vozidlo, které jelo před ním. Při tomto manévru vjel s největší pravděpodobností do protisměru, kde v tu chvíli jel řidič s osobním vozidlem Ford Fiesta a došlo ke srážce,“ popsala tisková mluvčí policie Vlasta Suchánková. 

Ilustrační foto
Tragická sobota. V kraji zemřel první motorkář v tomto roce

Na místě zasahovala i Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje. „Naše posádky resuscitovaly řidiče motorky bezmála hodinu. Ale i přes veškerou snahu lékařů se ho nepodařilo zachránit a svým zraněním podlehl,“ řekl mluvčí záchranky Michael Georgiev.

Tragická nehoda motorkáře, která se odehrála v obci Bělá na Semilsku ve čtvrtek v půl sedmé ráno. Sedmnáctiletý mladík zraněním na místě podlehl.Zdroj: HZS LK, stanice JilemniceU nehody zasahovali i jilemničtí profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Lomnice nad Popelkou. „Jednotky provedly protipožární opatření na osobním automobilu a poskytly jeho řidiči předlékařskou první pomoc. Hasiči po vyšetření tragické nehody zasypali uniklé provozní náplně sorbentem a uklidili komunikaci,“ dodala tisková mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Aktuálně probíhá vyšetřování okolností nehody a k rodině zemřelého řidiče motorky byl vyslán policejní intervent, aby tuto tragickou událost oznámil nejbližším.