„Od občanů Jablonce a okolí nám bylo sděleno, že jsou telefonicky kontaktováni jistým dodavatel energií, který je informuje, že je vítězem e-aukce, aby zaslali podklady pro dodatečné přiřazení do e-aukce. Oznamujeme, že se jedná o podvodné jednání, sběr podkladů pro zařazení do e-aukce energií probíhá pouze na kontaktním místě," přiblížil Radek Drmota, jednatel společnosti.

Zájemci o zařazení do elektronické aukce energií se mohou hlásit osobně na zřízených kontaktním místech, které jsou krátkodobě zřízena na radnicích jednotlivých měst.

V Jablonci se jedná o kontaktní místo na adrese Mírové náměstí 19, Jablonec nad Nisou. Zájemci se tu do e-aukce mohou hlásit 30. března, e-aukce se uskuteční až 13. dubna. Zájemci o zařazení do elektronické aukce energií se mohou hlásit také elektronicky na www.setrime-lidem.cz.

E-aukce se v roce 2013 osobně zúčastnil i jablonecký primátor Petr Beitl. „V průběhu e-aukce jsem byl spokojen s profesionalitou všech zúčastněných a osobně mohu kladně hodnotit i následnou komunikaci s novým dodavatelem. Ušetřili jsme jako domácnost několik tisíc ročně, což splnilo naše očekávání. Určitě do toho půjdeme znovu," podělil se o své zkušenosti Beitl.

„Elektronická aukce je moderním a dnes už běžným nástrojem pro získání výhodné ceny. Vloni jsme jako město zúčastnili e-aukce na plyn a v letošním rozpočtu díky ní můžeme počítat s více než o 20 % nižšími výdaji za dodávky plynu," dodal náměstek primátora Miloš Vele.