V loňském roce se ve sbírkový den podařilo shromáždit částku přesahující 6,7 milionu korun, která byla rozdělena na přímou pomoc nevidomým a zrakově postiženým.

"Světluška za pět let rozdělila téměř padesát milionů korun. Na začátku toho všeho byl Český rozhlas, dnes s námi pomáhají stovky tisíc lidí. Nesmírně si té důvěry vážíme", uvedla Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Nejsou to jen Světlušky, kdo 23. září rozsvítí tři stovky českých a moravských měst. "Jsou to všichni ti, kdo si od některého z dobrovolníků koupí charitativní náramek nebo magnet s obrázkem, který namalovala nevidomá Pavla Francová. Oba předměty jsou moc krásné. Na Světlušku se každým rokem obrací více a více lidí s naléhavou žádostí o pomoc. Věříme, že i díky těmto novým atraktivním předmětům překonáme hranici sedmi milionů korun," dodala Kaderková.

Světluška pomáhá i nejmenším dětem. Díky podpoře Světlušky mohou odborníci ze Středisek rané péče pomáhat rozvíjet zrakové dovednosti dětí přímo v bezpečí jejich domova. "Starší děti dostávají příspěvky například na pedagogickou asistenci do škol nebo na zakoupení hudebních nástrojů. Jako třeba Martin ze Dvora Králové, který dostal příspěvek na příčnou flétnu", uvedla Aneta Langerová, patronka projektu Světluška.